.

450 Нерѓосувачки Челик 12 PT Завртки 3/8-16 x 2.25 Должина 3 еез

450 Нерѓосувачки Челик 12 PT Завртки 3/8-16 x 2.25 Должина 3 еез

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Прирабница Дијаметар .625", Глава Ширина .375", Глава Висина .312", Класа 3А, Затегнувачка Цврстина 170,000 psi, Rockwell C37. Нерѓосувачки Челик 12 Точка Завртки, 3/8"-16 x 2.25" Должина.Нерѓосувачки Челик 12 Точка Завртки, 3/8"-16 x 2 1/4" Должина.Главата прави 12 точки на контакт со еден клуч да се справи со повеќе вртежен момент од штекер главата или хексадецимален главата на завртката.На страната дистрибуира притисок каде завртка ги исполнува површината, елиминирање на потребата за посебно за миење.Навртки може да бидат благо магнетни.Глава висина вклучува страната.Должина се мери од под страната.

Особините