.

1920x1080 13.3 Инчен Капацитивни Multipoint Метал Индустриски Монитор, VGA/HDMI Поддршка, 16: 9 Широк Екран Област HD Екран за КОМПЈУТЕР, ТВ, видео надзор, Камера, Летало и Малина Пи(НИ

1920x1080 13.3 Инчен Капацитивни Multipoint Метал Индустриски Монитор, VGA/HDMI Поддршка, 16: 9 Широк Екран Област HD Екран

DEN 631.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

13.3-инчен multipoint капацитивни екран осетлив на допир со HD резолуција 1920x1080, пошироко гледање област со 16 : 9 сооднос.Богата интерфејс следи : поддржува VGA/HDMI влез, погоден за КОМПЈУТЕР, ТВ, видео надзор, камера, безбедност, компјутер, летало и за Малина Пи.Метал случај : 13.3-инчен преносни екран со метал случај за подобра заштита во сите средини.Долг животен век, тоа не е лесно да се оштети и да го користите за долго време.Квалитетот е загарантирана, отпорен и издржлив, и може да се користат со доверба.Функција : 1. 13.3-инчен multipoint капацитивни екран осетлив на допир со HD резолуција 1920x1080, пошироко гледање област со 16 : 9 сооднос. 2. Богата интерфејс следи : поддржува VGA/HDMI влез, погоден за КОМПЈУТЕР, ТВ, видео надзор, камера, безбедност, компјутер, летало и за Малина Пи. 3. Метал домување : 13.3-инчен преносни екран со метални домување за подобра заштита во сите средини. 4. Долг живот, не е лесно да се оштети и да го користите за долго време. 5. Квалитетот е загарантирана, тоа е тешко и издржливи, и може да се користат со доверба.Спецификација : Предмет Тип : Следење Големина на Екран : 13.3 Екран размер : 16 : 9 Екран тип : мулти-допир капацитивни екран на допир Физичка резолуција : 1920x1080 Осветленост : 400 CD/mm2 Контраст : 800 : 1 Перспектива : 89/89/89/89 Време на Одговор : 5 ms Сигнал интерфејс : VGA/HDMI Работата на животната средина : -20 ~ 60 ℃ Домување материјал : индустриски метал домување Фреквенција : 60-75 Hz Влезен напон : DC12 V Осветлување : WLED Номинална моќност : 10 W за Инсталација : ѕид инсталација на Пакетот листата : 1 * монитор 1 * HD видео кабел 1 * адаптер 1 * закачалка 1 * завртка pack 1 * VGA кабел.

Особините

Item Type:
Monitor
Screen Size:
13.3
Screen ratio:
16
Screen type:
multi-touch capacitive touch screen
Physical resolution:
1920x1080
Brightness:
400CD/mm²
Contrast:
800
Perspective:
89/89/89/89
Response Time:
5 ms
Signal interface:
VGA/HDMI
Work environment:
-20 ~ 60 ℃
Housing material:
industrial metal housing
Frequency:
60-75Hz
Input voltage:
DC12V
Backlight:
WLED
Rated power:
10 W
Installation:
wall installation
Package list:
1 * monitor  :
1 * HD video cable  :
1 * power adapter  :
1 * hanger  :
1 * screw pack  :
1 * VGA cable :