.

24 Заби 3/8in Ratchet Клуч, Преносни Штекер Клуч за Одржување Рака Алатки за Автомобилски Машини

24 Заби 3/8in Ratchet Клуч, Преносни Штекер Клуч за Одржување Рака Алатки за Автомобилски Машини

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Seiko производство : вртежен момент ratchet клуч е направен од високо-квалитет на материјалите, што е лесен и брз за да расклопување.На ratchet клуч поддржува два-начин на вредноста и можат да се префрлат на насоката на ротација за да се задоволат сите ваши потреби.Тој е компактен и лесен за носење.Ефикасна : На ергономски мек зафат дизајн може да се задржи удобност дури и кога се работи за долго време, и обезбедува безбедно зафат, максимизирање на контрола и стабилност.Прилагодлива : штекерот клуч материјал има висока цврстина, отпорност на абење, висока јачина, голем вртежен момент и долг животен век.Им овозможуваат на корисниците да ги користат моќта алатки за безбедно и сигурно.Примена : штекерот може да биде заменет со копче, и тоа е погодно да се користи, погоден за electricians, а исто така се погодни за работа во тесни и темни површини.Се направи една добра алатка за изградба и одржување.Служба : Ние обезбеди висок квалитет на услуга на клиентите, значи дека вашата нарачка е апсолутно ризик.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.Функција : 1. 24‑заб ratchet клуч, дво‑насочно прилагодливи, можете да го вклучите насоката на ротација. 2. Притиснете го копчето за брзо да го замени приклучок, кој е лесно да се работи и да заштедат време и напор. 3. Со анти‑намалувањето челик топката, удобен, флексибилни, трајни, и го спречува контактот од испаѓање. 4. Избрани високо‑квалитетни материјали, висока цврстина, отпорност на корозија, долгорочна употреба. 5. По термичка обработка, површината е полиран и хром‑позлатен, со висока јачина и големи torsion.Спецификација : Предмет Тип : Ratchet Клуч Материјал : Хром-Vanadium Челик Боја : Црвена+Црна Површински Третман : Полиран Хром Позлата Клуч Облик : Една Глава Клуч Клуч Главата Тип : Плоштадот Тип на Систем : Метрички Вози Плоштад Главата Големина : 3/8in се Справи со Тип : Прави се Справи со Должина : Околу. 202mm / 8.0 во Пакет Листа : 1 x Ratchet Клуч Забелешка : 1. Ве молиме овозможи 0-1 носители на инчен грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање. 2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Особините

Item Type:
Ratchet Wrench
Material:
Chrome-Vanadium Steel
Color:
Red+Black
Surface Treatment:
Polished Chrome Plating
Wrench Shape:
Single Head Wrench
Wrench Head Type:
Square Type
System:
Metric
Drive Square Head Size:
3/8in
Handle Type:
Straight Handle
Length:
Approx. 202mm / 8.0in
Package List:
1 x Ratchet Wrench :
Note:
1. Please allow 0‑1 inch error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :