.

Fmystery Bluetooth Звучници, Компактен Безжична Bluetooth Звучници, Dustproof, IPX4 Отпорни на Вода, Внатрешна/Надворешна, Длабок Бас, 10HR Игра-Време, Вграден Микрофон (Црна)

Fmystery Bluetooth Звучници, Компактен Безжична Bluetooth Звучници, Dustproof, IPX4 Отпорни на Вода, Внатрешна/Надворешна,

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Неверојатен Звук со Бас Технологија : Супер-преносни Bluetooth звучник испорачува дадени со исклучителни јасност и нула нарушување преку dual високи перформанси возачи и уникатни подобрен бас.На овој начин уживате во вашата омилена музика со вас во секое време и насекаде.Лесно да се Пар и Играат : Bluetooth звучник ви дава опција да се игра на музика безжично или само приклучете еден помошен кабелот.Компатибилен со сите уреди, како што се паметните телефони, Таблети, Компјутери и Повеќе. [Забелешка : звучници, исто така, се сеќава на вашиот последен уред, што ќе ви овозможи да се поврзе без напор]. 6-8 H Долго-траен Батеријата : вградена Li-Ion 400m Ah батерија на гаранции до 10 часа изведба на 50% јачина на звук.Полнете ја околу 4 часа со вклучени полнење кабел.Преносни & IPX4 Водоотпорен : Доаѓа со carabiner да се стави на вреќа, шаторот или велосипед, лесно да ги преземат надвор.И еластични IPX4 водоотпорен изградба штити безжичен звучник од прашина, песок и вода за прскање.Уживајте во вашата музика на плажа, во туш и секаде каде што сакате. [Забелешка : Говорникот не може да биде потопен во вода].Широко се поддржуваат Bluetooth/USB/ТФ-картичка, со FM радио функција.Многу погодни за употреба во кујната, дом, автомобил, бања и следната врата собири, погоден за кампување патувања, патува, пешачење, итн.Функција : 100% Сосема нов и висок quality Bluetooth спецификација : V3.0+EDRFrequency Одговор 150-1800 HZOutput моќ RMS 3 W THD 10%FM фреквенција на опсегот 87.5-108mhz Built-на полнење на батеријата 5 V/400m ASNR ≥90 DBSpeaker 1.58 инчи(надворешен дијаметар 40mm)40hm*2 Bluetooth врска на далечина ≥25 M Троа - ја hands-free function Multi-fuction : поддржуваат bluetooth/ USB/ SD Картичка /FMModel големина:110x38x53mm Method на употреба : Отворете Bluetooth мобилен телефон или computer Search Bluetooth слушалки сигнал, во согласност со инструкциите на link Other детална функционална употреба, ве молиме да debug instructions Package Содржина : 1 X Bluetooth Speaker1 X Полнење преку USB Кабел.

Особините

V3.0+EDR :
Frequency Response 150-1800HZ :
Output power RMS 3W THD 10% :
FM frequency range 87.5-108mhz :
Built-in rechargeable battery 5V/400mA :
SNR ≥90DB :
Speaker 1.58inches(external diameter 40mm)40hm*2 :
Bluetooth connection distance ≥25M Whit- the hands -free function :
Multi-fuction:
support bluetooth/ USB/ SD Card /FM
Model size:110x38x53mm :
Method of use:
Open the Bluetooth mobile phone or computer :
Search Bluetooth headset signal, in accordance with the instructions of the link :
Other detailed functional use, please debug instructions :
Package Content:
1 X Bluetooth Speaker :
1 X USB Charging Cable :