.

Ноктите Печат Комплет,Ноктите Печат Плочи,Ноктите Печат,Ноктите Печатење Алатка Лак Модел Правење Сида Ноктите Печат Мувла Помине Печат Плоча Розова

Ноктите Печат Комплет,Ноктите Печат Плочи,Ноктите Печат,Ноктите Печатење Алатка Лак Модел Правење Сида Ноктите Печат Мувла

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Употреба : Печатење stamper машина е многу погоден за почетници да се практикуваат помине уметност, погоден за салони или дома да се користи од страна на себе си, на забавата на дизајнирање на персоналните модели.Лесен за користење : се Применува буквар и боја на лак на ноктите, брзо притиснете го stamper да ги собереш на модел, и тоа може да биде лесно да се пренесува на површината на ноктите(случајно шема).Карактеристики : притискање на главата на ноктите stamper комплет е многу мек, дури и на најмалите детали на работ на ноктите лесно може да се достигне, а тоа е супер лесно да ги собереш на модел од плоча.Примена : Ноктите печатење на образец е погодна за секој ноктите и дизајн, можете да ги користите овие нокти stampers лесно и слободно.DIY : Помине уметност печат алатка е голем дар избор за женски пријатели, исто така можете да DIY свој ноктите со пријатели.Description Nail печатење на образец е дебела доволно за да се осигура дека тоа нема да се наведнуваат.Ноктите Печат Комплет е доволно длабоко за да се задржи полирање ефект и може да се пренесе и да се умре за да се добие убав впечаток.На втиснување плоча е лесно да се чисти, може да ви обезбеди со неограничено користење, и да ви обезбеди со неограничен број на убави нокти додатоци.Features Nail печатење на образец-Боја : Розова.-Материјал : Пластика.-Големина на : 11.5x2 cm/4.53x0.79 инчи.Тежина : 32g Features : јасно patterns Colors : Сина, Виолетова, Розова, White How Да Use Step 1 : се Применува на база на грб и боја на лак на ноктите.Чекор 2 : се Применува печат полски на печат плочи.Чекор 3 : Користете scraper да scrape прекумерна печат полски.Чекор 4 : Притиснете го stamper брзо да ги собереш на модел.Чекор 5 : моделот е завршен и трансфер на површината на ноктите.Чекор 6 : се Применува горниот слој за да се заврши помине дизајн.Пакет Including1 * Помине Образец Печат Penn2 * Моделот дефиниција (обрасците се испраќаат по случаен избор).

Особините