.

Автомобил Полнач,Двоен режим на USB запалка приклучок Адаптер,Приклучок Splitter со 2 USB и волтметар,За таблет, мобилен телефон, снимач(12V-24V)

Автомобил Полнач,Двоен режим на USB запалка приклучок Адаптер,Приклучок Splitter со 2 USB и волтметар,За таблет, мобилен

DEN 1113.60

Износот
Во форма достапна за нарачката

【PD Port+Dual USB Порти】Нашиот автомобил полнач доаѓа со 3 порти, кои можат да ја наплатат три уреди во исто време : еден е PD3.0 флеш полначот порта (5 V/2 A/18 W), кој е компатибилен со Apple мобилните телефони.Другите 2 се обични USB порти (5 V/2.4 А, 5 V/1А).Овие две USB порти се автоматски и интелигентно shunted, што значи ако ви наплаќаат 1 A уред прв, а потоа го користите другата, која автоматски станува 2.4 порта. 【Запалка приклучок за Штекер】На запалка приклучок за полнење на пристаништето е компатибилен со 12 V/24 V уреди, како на пример автомобили, преносни фрижидери, GPS, возење рекордери, GPS, сателитска радија, итн. 【Повеќе Безбедносни Гаранции】Овој универзален USB запалка приклучок за штекер има голем број на вградени чипови за да се спречи опасни настани, како што се overvoltage, overcharge, overtemperature, прекуструјна, и краток спој. 【Против Пролизгување И Стабилна】Тој користи напредни материјали како метал и PC, а е дизајниран со не се лизга shrapnel, што може да се прилагодат за сите видови на тешки опкружувања.Дури и на нерамен планински пат, таа се уште може да ви обезбеди со стабилна полнење. 【Лесен За Употреба】Со мала вкупната големина на 95mm*60mm*20.5 mm/3.74*2.36*0.81 инч, тоа е толку згоден за извршување.И со мека LED светло, можете лесно може да го најдете за полнење да се појави при возење во темно.Спецификација:Школка материјал : метал+ABS+PCColor : black Input напон : 12-24 VOutput напон на запалка приклучок : 12-24 VDual USB излезен напон/тековни : 5 V/2.4 ЕДЕН,5 V/1 ADual USB напојување : 16 WPD порта напон/current/напојување : 5 V/2 A/18 W Работна температура : -10~+65 ℃Применливи полнење опсег : таблет, мобилен телефон, рекордер.etc Product големина : 95mm*60mm*20.5 mm/3.74*2.36*0.81 инчен Полнење метод : wired charging Voltage следење : none Smart IC : Преоптоварување, overvoltage, прегревање, прекуструјна и краток спој заштита и други седум заштита functions Application:универзалната за 12-24 V cars Package Вклучени:1pcs* USB запалка приклучок.

Особините