.

Црна Боја Пенкала Боја Маркер, 12 Пакет Водоотпорен Нафта-Базирани Боја Pen Set Брз Сува и Постојан, Маркери за Рок Сликарство, Камен, Дрво, Платно, Пластика, Платно, Стак

Црна Боја Пенкала Боја Маркер, 12 Пакет Водоотпорен Нафта-Базирани Боја Pen Set Брз Сува и Постојан, Маркери за Рок Сликарство,

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

-Овие боја пенкала ќе напишете на стакло, хартија, картон, ткаенини, гума, пластика, платно, метал, месинг, автомобили, дрво, камен итн, гуми.-Сосема нов и доаѓа затворен во пластика.ние сме полни секој маркери со 5ml на премиум Јапонски мастило.-Знаци на поголема површина, масло базирани боја.-Држете пенкало со врвот на врвот и притиснете со вашиот палец. (ова му овозможува на мастило во внатрешноста на пен да тече во совет)-сега Сте подготвени да се пишува на било која површина!-Да се чисти надвор, користете минерална алкохол или терпентин. 【Индивидуални Пакет】Секоја боја маркер пенкало е спакуван во посебна топлина се намали филм за да се избегне пожар за време на превозот и складирањето.E-mail нас ако имате какви било прашања или предлози со овие боја маркери.Масло-базирани мастило е без мирис, нетоксичен, xylene-бесплатно, киселина-бесплатно, и животната средина.Црна Трајна Боја Пенкало, Масло Базирани Боја Маркери Она што може со овие боја пенкала се користат за?-Тие се на база на Масло пенкала, што значи тие се Водоотпорни, Постојан, Брз Суви и Не се Транспарентни.【Премиум Боја Пенкало】Овие маркери се направени од непроѕирни мастило дека е хемиски стабилна, lightfast, брзо се суши.Опис-Не xylene и toluene. 【РАЗНОВРСНА】Овие Црни трајна боја маркер пенкало е најдобар избор за работа на различни површини.-Тресење на боја пенкало пред да го користите.-На врвот на перото е околу 2.Како да се користи боја пенкала-се Тресат пенкало добро.Издржливи парична казна круг nib овозможува непречено апликација и прецизност, дури и во мали простори.-Мастило се во согласност со EN71-3 и ASTM D-4236 одобрени.Вклучувајќи рок сликарство керамички дрва кожа пластична ткаенина платно камен стакло метален дрво chalkboard занает материјали итн. 【Разноврсна Тешко Совет Маркери за Многу намени】5mm совет дијаметар и 2mm линија дебелина.

Особините