.

Годинава SMH-A0302 Шлем Менгеме Комплет со Бум и Жичен Микрофони за SMH10 Bluetooth Слушалки , Црна

Годинава SMH-A0302 Шлем Менгеме Комплет со Бум и Жичен Микрофони за SMH10 Bluetooth Слушалки , Црна

DEN 958.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Овој додаток работи со Sena SMH10 (се продава одделно) за да се создаде целосна безжична комуникација решение На Годинава SMH-A0302 е стегач за полнење за SMH10 Bluetooth комуникација систем (се продава одделно). Опис на производот Годинава SMH-A0302 шлем менгеме комплет со attachable бум микрофон и жичен микрофон.Благодарение на најновите Bluetooth v2.За инсталации кои може да бара дополнителни жица должина, уво пупки, наместо на говорниците, и жица микрофон, наместо на бум микрофон, Годинава нуди различни видови на стеги како што SMH-A0302 како дополнителен додаток да им овозможи различни инсталации и кориснички преференци.Други Bluetooth карактеристики вклучуваат Мулти-Пар за да се овозможи спогодба функционалност за 4 лица, и компатибилност со изберете мотоцикл GPS системи.Индивидуално се Прилагодува Јачината Profiles You лесно може да се намали/зголеми јачината на гласот на гласовното, музика и спогодба користење Бутване Dial.Шлем менгеме комплет со attachable бум микрофон и жичен микрофон.Дел Број : SMH-A0302.Се комбинираат со Sena SMH10 за Комплетна Solution The SMH10 е Bluetooth v2.Стандардот менгеме, се вклучени во стандардно пакување, ќе одговара на повеќето шлемови.Профил јачина на звук прилагодување е само погодени во текот на користењето на своите специфични профил.Сепак, кога менување на јачината за звукот за време standby режимот, потоа јачината на звукот промена се однесува на сите профили.5 мм auxillary текст кабел.Ова е голем дел за да имаат за да инсталирате некоја SMH10 систем на екстра шлемови.1 Wireless SHM10 може безжично да се поврзете со други Bluetooth уреди што поддржуваат HSP/HFP (Headset Profile/Hands Free Profile) и со A2 DP (Однапред Audio Distribution Profile).Со SMH10, можете да се јавите раце-слободна на вашиот Bluetooth мобилен телефон, да слушате музика стерео или гласовни инструкции на GPS navigations со Bluetooth безжично, и имаат спогодба разговори во full duplex со патнички или други мотоцикл велосипедисти. Уживајте Bluetooth репродукцијата на музика контрола од страна на AVRCP : play, pause, песна напред и песна назад.Овој комплет вклучува слушалки единица со звучници, монтажни бум микрофон, монтажни мека жица микрофон, двојно двострано лепило планината, на заградата планината дека меѓу слајдовите во школка и лагер со ален завртки и клуч, лепенка да се качи на звучници, и 3.Работи со SMH10, SMH10 R, SMH5, и SMH5-FM Bluetooth Слушалки.Исто така, на лесен-за-пристап и интуитивен копчето операции се направи SMH10 совршен придружник за мотоцикли.На SMH10 може да се спаси нивоата на јачината на звукот на претходно поврзана профили.Ова значи дека phone volume (HSP/HFP), музика волумен (A2 DP), и спогодба количини ќе бидат зачувани посебно и се врати на својата сопствена снимени ниво на јачина на звук кога се поврзани профил е reconnected.

Особините