.

OriGlam Виткање Хексадецимален Клуч Сет, се Свитка-Up Хексадецимален Клуч Сет, Виткање Метрички Хексадецимален Копчиња, Хексадецимален Копче Возачот Сет, се Свитка-up Х?

OriGlam Виткање Хексадецимален Клуч Сет, се Свитка-Up Хексадецимален Клуч Сет, Виткање Метрички Хексадецимален Копчиња,

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

√ Премиум Висок Квалитет - Направени на топлина третираат хром vanadium челик со оксид заврши, трајни и високо влијание. √ Повеќе Size - Метрички : 1.5 мм, 2mm, 2,5 mm, 3мм, 3.5 мм, 4mm, 5mm, 6mm.Клуч Тип : Внатрешна шестоаголна. √ Никогаш не го изгуби - Овој објект е комбинација на копчиња во една рачка и 8 метрички клуч клучеви во друга; вие никогаш не ќе го изгуби клучевите од вашиот клуч сет. √ Лесен за Употреба - Мека гума инлеи се помогне да се обезбеди безбеден, удобен зафат; Виткање дизајн за лесно складирање и компактен сметководствена. √ Пријава - Идеален за дом, DIY проекти и суштинска алатка за општа употреба, како велосипеди, мотоцикли, автомобили, мебел, машини и повеќе.Карактеристики : Материјал : Хром-vanadium Челик Боја : Сребро Површински Третман : Полиран Хром Стандард : Метрички Тип : Хексадецимален Клучни Карактеристики : Мултифункционален Име на Производ : Виткање Рамна Глава Хексадецимален Клуч Карактеристики : Направени од добри хром vanadium челик со цврстина до HRC55, висока целокупната термичка обработка цврстина, висок вртежен момент, добра цврстина и трајност.Алуминиум се справи со дизајн намалува тежината на ален клуч до одреден степен, па затоа не е премногу уморни за долгорочна употреба.Преносни виткање дизајн, лесно за чување, лесно да се носат и лесно да се работи.Клучни прстен дизајн за вршење на половината.Мал и лесен. 8 модели, што е еквивалентно да се купи една = купи 8, сите видови на поправки, не се плаши од никакви алатки.Површината на клуч е electroplated, убава и ' рѓа бесплатна, а се справи со се оксидира да се продолжи работниот век на ален клуч.Клуч Тип : Внатрешна хексагонални Спецификација : 1.5, 2, 2.5, 3, 3.5, 4, 5, 6 Место на Примена : Одржување Пакет Тежина : 3.44 Унци Пакет Димензии (L*W*H) : 3.74*1.57*0.51 Инчи Пакет се Вклучуваат : 1 x Виткање Рамна Глава Хексадецимален Клуч.

Особините

1.5, 2, 2.5, 3, 3.5, 4, 5, 6 :
Place of Application:
Maintenance
Package Weight :
3.44 Ounces
Package Dimensions (L*W*H) :
3.74*1.57*0.51 Inches
Package Include:
1 x Folding Flat Head Hex Wrench :