.

Yunchenghe Поставување на Боја Филтри за Камерата Леќи, 82 mm Конец, Вклучува Портокал/Red / Жолта/Сива / Сино/Зелено / Виолетова -7 Парчиња

Yunchenghe Поставување на Боја Филтри за Камерата Леќи, 82 mm Конец, Вклучува Портокал/Red / Жолта/Сива / Сино/Зелено /

DEN 1452.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Компатибилност со објективи'size САМО,ве Молиме потврдете ја вашата камера е објектив тема големина пред да нарачате.Погоден за повеќето видиме камера, убаво алатка за фотографија љубовници.Дипломирал боја филтри обезбеди постепено боја транзиција за непречено меша ефект.Дајте му на вашиот пејзаж и текстура на кожата повеќе шарени допир.Совршен за менување на расположението на слика.Сива филтер обезбедува неутрална боја, за повеќе балансирана експозиција кога светлината варира.Сина filter го подобрува бои за специјални ефекти и длабоко синото небо.Портокал филтер создава импресивни на зајдисонцето или поставува облаците во драмски сценарија.Црвено filter го подобрува топло земјата на ѕвонење и е одлична за драмски небото сценографијата.Техничките стакло компоненти се притисне на висок притисок.Тие може да се користи во комбинација, еден влијаат на горната половина на сликата, а другата половина влијаат на долната половина.Убаво асистент за телефонот снимање, удобен и лесен за употреба.Преносни и лесен, лесно да се носат и продавница.Вашите леќи на камерата тема големина е некаде означени на леќи или печатени под вашиот објектив капа.Овој број е секогаш и претходи на (дијаметар) симбол "Ш".На пример : Ø 82 = 82 мм леќа тема.Погоден за : 82 mm објектив на сите брендови Вовед : Медиум и средни транспарентен тебе филтри.Ротирање на заградата да ја прилагодите бојата.Тоа е неопходно или пожелно да се балансираат на светлината интензитет на еден дел на сцена со друг?Ова е особено точно во отсуство на општа намена контрола, како што се во светли разлика пејзажи.Понекогаш сакате да го додадете боја во еден дел од вашата фотографија.На пример, да се расчисти синото небо.Од нашите високо-квалитет на боја од тебе филтер, бојата е приспособена во средината на филтерот и измазнети во транспарентна дел.Нема друг филтер може да се подобри пејзажна фотографија како тебе филтер.По желба додадете бои без допирање на остатокот на сцена.Бојата на медиумот, со преминот чекор густина е непречено помеша во оптички медиум на сцена, и постепено сини филтер може да се додаде со додавање на просек аспект, што не е случај во овие случаи, поларизирана филтер се користи за подобрување на сивата небото и да го затворите многу работи.Користете точни тебе сина филтерот за да бидете сигурни дека сликата изгледа природни Испорака : 1 *Портокал тебе филтер 1 *Црвен тебе филтер 1 *Жолта тебе филтер 1 *Сива тебе филтер 1 *Сина тебе филтер 1 *Зелена тебе филтер 1 *Виолетова тебе филтер.

Особините