.

Sren ATX Плоча, PC Компјутер Случај, DIY Компјутер Случаи, Мини ATX Случај, за Компјутери

Sren ATX Плоча, PC Компјутер Случај, DIY Компјутер Случаи, Мини ATX Случај, за Компјутери

DEN 1910.16

Износот
Во форма достапна за нарачката

Тоа е Акт градежни блокови рамка, лесен и удобен демонтажа, кои може да бидат поставени.Поддршка ATX обични големи напојување.Направени од високо-квалитет 20* 20 алуминиумска легура, стабилен за употреба.Лесно монтажа со едноставна структура, вие целосно може да се доживее забава на DIY.Отворен дизајн на рамка има добри топлина дисипација перформанси.Функција : 1. Тоа е Акт градежни блокови рамка, лесен и удобен демонтажа, кои може да бидат поставени.2. Лесно монтажа со едноставна структура, вие целосно може да се доживее забава на DIY.3. Направени од високо-квалитет 20* 20 алуминиумска легура, стабилен за употреба.4. Отворен дизајн на рамка има добри топлина дисипација перформанси.5. Поддршка ATX обични големи напојување.Спецификации : Тип : Блокови Голи Frame Applicable Плоча : ATX (305 * 244mm/12 * 9.6 во)Моќност : ATX Топлина Дисипација : Nude Assembly : DIYExtended Хард Диск Позиција : 1pcs PCI Продолжен Картичка : 7pcs Switch Интерфејс : Start/рестартирајте го вклучите и индикатор light Material : 20 * 20 Алуминиум + Акрилик Accessories Size : Прибл. 422.5 * 248 * 154mm/16.6 * 9.8 * 6.1 in Color : Како Слики Shown Weight : Прибл. 1368g Package листата : 4 * Црна Brackets2 * Црвен Brackets1 Кутија на Помошни Means1 Кутија на Screws1 * Инсталација Instructions1 * Додатоци Instructions Note : 1. Компјутерот случај треба да биде инсталиран од страна на себе си.Ве молиме да бидете трпеливи и да се соберат според инструкциите.2. Некои панели се дизајнирани со еден-време за расклопување, кои треба да бидат внимателно разгледани пред да се започне.3. Главниот одбор е ITX структурата, големината мора да биде 305 * 244mm/12 * 9.6 или помалку.4. Редовно одржување на акрилик панели, ќе се одржи на оригиналниот светла по откине филмот.5. Ве молиме имајте предвид дека новиот тип и стари тип на производот ќе биде испратен по случаен избор, и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате!.

Особините