.

LDEXIN AC Контактор CJX2-0910 Серпентина 110V 9A 50/60Hz 3 Фаза 1NO (Нормално Отворен) Моторни Контактор

LDEXIN AC Контактор CJX2-0910 Серпентина 110V 9A 50/60Hz 3 Фаза 1NO (Нормално Отворен) Моторни Контактор

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Информација за производот : Модел : CJX2-0910; Број на Контактот : 3 Пол + 1 NO; Номинална Серпентина Напон : AC 110 V 50/60 Hz; Рангирани Работат на Струја (Во) : 9 A; Номинална Оперативни Струја (О) : 20 A; Номинална Изолација Напон (Ui) : 660 V.Пламен Retardant Школка : ac контактор усвојува пламен retardant школка која е отпорни на топлина и изолирани за електрична енергија безбедност обезбедување.Висок Квалитет Делови : 32 компјутери железо јадра и 8 групи на сребрени контакти за силна спроводливост, висока чувствителност и тековната-капацитет на носивост.Бакар серпентина за висока моќност-сметководствена способност и стабилност.Примена : На моторни контактор широко се користат за долги поврзување и кршење коло, често се користи за да се започне и контрола AC електрични мотори.Исто така, може да се состави во модуларен помошен контакт група, воздух delayer, механички interlocking институции и други додатоци.Услугата Гарантира : LDEXIN гарантира висок квалитет и добра услуга.Ако не сте задоволни со производот, ние ќе понуди 100% пари гаранција и услуга за замена.Без прашања праша.Затоа што сакате да бидете среќни!.LDEXIN AC Контактор CJX2-0910 Серпентина 110 V 9 A 50/60 Hz 3 Фаза 1 NO (Нормално Отворен) Моторни Контактор Спецификација : * Име на Производ : AC Контактор * Модел : CJX2-0910 * Материјал : Пластични, метални * Контакт Тип : 3 Пол + 1 NO * Рангирани Работат на Струја (Во) : 9 A * Номинална Оперативни Струја (О) : 20 A * Номинална Серпентина Напон : 110 V 50 Hz/60 Hz * Номинална Изолација Напон (Ui) : 660 V * Големина (Dxšxv) : 81mm x 46mm x 75мм/3.19" x 1.81" x 2.95" Пакет се Вклучени : 1 x Pc AC контактор Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење.Слика во боја може да се разликува поради светлина или екранот.За Услугата : Доколку имате било какви проблеми објектот што сте го купиле, ве молиме слободно да контактирате со нас и ние сме секогаш во вашата услуга и одговорите со e-mail во рок од 24 часа.Ние ќе ви обезбедиме со целосна наплата или слободна замена во рок од 30 дена од датумот на купувањето.

Особините