.

Vertiv Geist се Следат Вертикалните PDU со 36 IEC C13, 6 IEC C19, & 2 NEMA 5-20R, 30A, 120/208V WYE, 8.6 kW (VP8865)

Vertiv Geist се Следат Вертикалните PDU со 36 IEC C13, 6 IEC C19, & 2 NEMA 5-20R, 30A, 120/208V WYE, 8.6 kW (VP8865)

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.СЛЕДИ PDU : Моќ мониторинг обезбедува сеопфатен преглед на моќ употреба во центарот за податоци; локалните дисплеј, комбиниран со далечинска енергија мониторинг, нуди брз пристап до PDU е тековната, volts, вистинска моќ, очигледна власт, фактор на моќност и kilowatt часа.МЕСТА : 30 A, 120/208 V WYE, 8.6 k W единица може да се пофали 36 IEC C13, 6 IEC C19, и 2 NEMA 5-20 R breakered места.КАБЕЛОТ за НАПОЈУВАЊЕ : Карактеристики 10ft кабелот за напојување со L21-30 P приклучокот.RACKMOUNTABLE : Вертикална конфигурација.ГАРАНЦИЈА : 5-година производителот со напредни замена, ако регистрирани во рок од 120 дена од денот на набавка; Ако не се регистрирани, гаранција defaults до 3 години.VP8865 - Следи, Upgradeable Единица на Ниво на ЕЗ, 30 A, 120/208 V WYE, 3 Фаза, Вертикална, (36) IEC C13, (6) IEC C19, (2) NEMA 5-20 R, breakered, 10 ft кабелот за напојување со L21-30 P, Текст и по Фаза моќ следење со Кола/Прекинувач тековниот мониторинг.Надгледување на животната средина преку факултативна далечински сензори.Daisy синџир Ethernet поврзување.Локалните висока видливост LED дисплеј.Црна Прав Грб.На Vertiv Geist Рек PDU нуди ефикасен и сигурен енергија дистрибуција со напредни мониторинг и контрола способности.На Vertiv Geist Следи Рек PDU обезбедува локален и далечински влез моќ следење за да им помогне на корисниците да добиете брз пристап до моќта за користење на податоците да се оцени трендови и да го зголеми времето во возна состојба.На Vertiv Geist Вклучен Рек PDU нуди далечински влез моќ на набљудување, како и далечински штекер ниво на контрола, овозможувајќи им на корисниците од далечина да се рестартира места на власт циклус се одмазди ТОА опрема.Корисниците исто така може да го исклучите места на опремата во случај на електричната енергија да се зголеми на траење на критичниот опрема.Достапни во било хоризонтална или вертикална форма фактор, на Vertiv Geist Рек Планината PDU може да се реши различни ТОА предизвици.

Особините