.

Lithonia Осветлување CPHB 7LM 120 40K CPSBW Компактен ПРО LED Залив Светлина, Versi Ниска Залив, 7000 Lumens, 4000K Светлина

Lithonia Осветлување CPHB 7LM 120 40K CPSBW Компактен ПРО LED Залив Светлина, Versi Ниска Залив, 7000 Lumens, 4000K Светлина

DEN 1799.52

Износот
Во форма достапна за нарачката

За употреба во светлината Индустриски апликации, како на пример, складирање и други големи затворен простор со монтажа височини кои се движат од 10 ft – дозволено.Luminaire пренапонска заштита ниво : дизајнирани да издржат до 6k V/3k A по ANSI C82.77-5-2015 Мулти-volt возачот, 120-277 V стандард.Термички заштитена возачот standardwith 0-10 V затемнување.АДС наведени.Влажни локација наведени.Design Lights Конзорциумот (DLC) Премија квалификувани производ.Компактен Pro пакетот вклучува V-закачалка хардвер комплет со 2 - V-закачалка загради и 2 - 36 во синџирот должини.Идеален еден-на-еден за замена за конвенционалните системи за осветлување, како што се КРИЕШЕ и флуоресцентни.

Особините