.

Socket Set Завртка, Половина Куче Точка, 10-32 x 1 1/4, од Легиран Челик, Црна Оксид, Хексадецимален Штекер (Количина: 5000) Глоба Тема, 10 Копачка/Слепи/Ален/Завртки без глава, Дол?

Socket Set Завртка, Половина Куче Точка, 10-32 x 1 1/4, од Легиран Челик, Црна Оксид, Хексадецимален Штекер (Количина:

DEN 1792.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Тема : Парична Казна / Thread / Легиран Челик / Црна Оксид.Се Препорачува Хексадецимален Штекер Ален Клуч Клуч : 3/32 (Инчен).Навој Дијаметар-Теренот : 10-32, Должина на : 1 1/4 инчи.Се Препорачува Хексадецимален Штекер (Allen Клуч) Големина : 3/32 (Инчен).Црна Оксид не е заштитен заврши и ќе рѓа ако се изложени на влага.Нерѓосувачки Челик материјал се препорачува за средини со влага.Куче Точка прилагодете завртки се смета завртки без глава дека се навој целата должина.Тие имаат внатрешен хексагонална се вози на едниот и полно или половина куче точка на други.Една од главните предности куче точка прилагодете завртки имаат над првенство точка прилагодете завртки е дека нема да се намали во окното и штета или компонента.

Особините