.

XJJZS Дигитален Термометар Hygrometer Температура Влажност Метар Аларм Допир Копче со Светлото Centigrade/Целзиусови Степени

XJJZS Дигитален Термометар Hygrometer Температура Влажност Метар Аларм Допир Копче со Светлото Centigrade/Целзиусови Степени

DEN 1887.36

Износот
Во форма достапна за нарачката

Аларм функција, слободно да се постави или да го вклучите/исклучите. 3 допрете ги копчињата со звук да се контролира, лесно за ракување. 2 магнетни блокови, лесно може да се додадат на некои метални материјали.Со виси дупка, може да бидат обесени на ѕидот,Со заградата, може да биде ставен на маса.LCD дисплеј со светлина, погодно да се прочита.Материјал : ABSColor : Black Temperature Мерен Опсег : 0-50°C / 32-122°FTemperature Точност : ±1°CHumidity Мерен Опсег : 20%-99%RHHumidity Точност : ±5%Напојување : 2 * 1.5 V AAA Батерии(не се вклучени)Точка Големина : 8.5 * 2.5 cm / 3.35 * 0.98 во(D * H)Точка Тежина : 81g / 2.88 oz Package Големина на : 9 * 9 * 3.3 cm / 3.54 * 3.54 * 1.3 in Package Тежина : 104g / 3.68 oz Clock екранот, 12/24 формат на времето switchable.Мерење на температура и влажност во исто време.Температурата прикажана во целзиусови степени(°C) или во Фаренхајтови(°F).Пакет Листа : 1 * Температура & Влажност Clock1 * Корисникот Manual Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.Само во главниот производ се продава, други украси не се продаваат.

Особините