.

Нови 12 / 300мм Divider Caliper Крило Компас Метал Означување Кругови Machinist Дрво

Нови 12 / 300мм Divider Caliper Крило Компас Метал Означување Кругови Machinist Дрво

DEN 359.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Нови 12" / 3000mm Divider Caliper Крило Компас Метал Означување Кругови Machinist Дрво.Нови 12" 300мм Компас цртеж инструмент кој се користи за цртање кругови и arcs.Крило Компас компас, често големи, за scribing arcs и кругови, со arced крило кој ви помага да ги смирите нозете во употреба, и со една заклучување со завртки на лак да се одржи на нозе цврсто во позиција.Divider цртеж инструмент сличен на компас, но со две точки, што се Користи за поделба линии и повлекува исклучување на оддалечености и координати.

Особините