.

ZHHOOHAG Габи, Смола Earring Pendant Мувла Епоксидна Смола Силиконски Калап DIY Keychain Pendant Изработка на Алатки Поставите Епоксидна Смола Комплет

ZHHOOHAG Габи, Смола Earring Pendant Мувла Епоксидна Смола Силиконски Калап DIY Keychain Pendant Изработка на Алатки Поставите

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Широко се применува за да се diy различни нанесе и накит, како што се обетки, ѓердани, pendant, нараквици и повеќе, со повеќе оперативни алатки, да ви помогне да ги направи повеќе лесно.Со силиконска смола калапи и алатки со различни дезени и големини, можете да уживате во повеќе смешни време и правење убави занает подарок за вашиот љубовници или пријатели.Лесен за користење, само треба да се стави на смола и вашите омилени елементи во калап.По смола е потполно да се излечи, вие само треба да ги извртуваат писмо смола мувла нараквица и да им помогнам надвор да лесно да занаетите, надвор од силиконски калап.Кога се превртува на мувла, предниот дел е совршен и мазна површина кога тоа е eje.Лесно да се Де-мувла Мазна внатрешност, го прави лесно да се де-мувла по целосно да се излечи и ја намалува потребата да се намали и полски.Или можете да ги користите за ослободување на спреј или сапун вода која може да помогне да се прошири силиконски калап живот.Издржливи и Не е Лесно да се Деформирани калапи се направени од силикон со одлична еластичност, чувствувате голема солза сила, итн.По цедење и deforming, само одмор за некое време и потоа ќе се врати во првобитна состојба.Лесно да се чисти и обновливи.Спецификација : Материјал : Silicone Color : Како слики shown Quantity : 1 Set Note : ве Молиме овозможи 0-1cm грешка поради прирачник за мерење.pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме!.

Особините

Material:
Silicone
Color:
As the pictures shown
Quantity:
1 Set
Please allow 0-1cm error due to manual measurement. pls make sure you do not mind before you bid. :
Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. Thank you! :