.

Ricoh РГ-70 Сите Временски услови Компактен фотоапарат, Портокал - Пакет со Торба Торбичка, 32GB SDHC Картичка, Табела Врвот Tripod, Резервна Батерија, Меморија Паричник, Читач

Ricoh РГ-70 Сите Временски услови Компактен фотоапарат, Портокал - Пакет со Торба Торбичка, 32GB SDHC Картичка, Табела

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

РГ-70 Сите Временски услови Компактен фотоапарат (Портокал) - Д-LI92 Батерија Li-Ion Батерија - D-PA164 J Адаптер - I-USB157 USB Кабел - O-ST104 Carabiner Рака - O-MS1 Макро Стенд - Ricoh 1 Година Гаранција - Пакет Со : - Торба Торбичка - 32 GB SDHC Картичка - Пловечки врвка за околу Рака (Жолт) - Табела Врвот Мини Tripod - Резервна Батерија - Меморија Паричник - Чистење Комплет - Pentax Спорт Планината Градите се Подигнат - Чистење Комплет - Софтверски пакет.Тешка Телесна Конструкција.Остри и Висока Резолуција на Сликите.Разни Режим На Фокус.Широк Спектар на Снимање.Ricoh Imaging е задоволство да го најавам новата РГ-70. На РГ-70 е сите временски услови авантура компактен фотоапарат кој е водоотпорен, shockproof, freezeproof и crushproof.Тоа е совршена камера за надворешна авантуристи и за семејства кои уживаат во отворено рекреативни активности.На РГ-70 е, исто така, мора да имаат камера за секој кој работи во груби надворешни услови, вклучувајќи градежни работи и градежништво.Тешко Тело Construction The РГ-70 е наменета за сите снимањето услови.Тоа карактеристики подводни перформанси надолу до длабочина од 14m за до 2 часа на континуирано снимање, shockproof против паѓа од висина од 1.6 m, freezeproof температури толку ниско, како -10 Степен C и е crushproof против тегови до 100kgf (килограм сила).Остри и Висока Резолуција Images With висока-перформанси обработка на слика моторот и назад-осветлени CMOS сензор фали високи оптички ефикасност и 16 милиони точки, на РГ-70 зема ниски-бучава фотографии со широк динамички опсег и обезбедува врвен чувствителност на ISO6400. Тоа се карактеризира со високи перформанси, пет-пати оптички зум објектив со фокусно покривање на 5mm да 25mm (еквивалентно на околу. 28mm за да 140mm во 35mm формат) за да се приспособат на широк спектар на сцени и предмети.Различни Фокус Mode WG-70 доаѓа со различни фокус начини, вклучувајќи Стандард, Макро, 1cm Макро, Пан Фокус, Бесконечност и Прирачник за Фокус.Овие фокус режими исто така, може да бидат избрани за време на Филм режим.Широк Спектар на Прогонвам.

Особините