.

Брејди M71C-2000-581-YL 50' Должина х 2 Ширина Жолта Боја Б-581 Repositionable Винил Лента За BMP71 Етикета Печатач

Брејди M71C-2000-581-YL 50' Должина х 2 Ширина Жолта Боја Б-581 Repositionable Винил Лента За BMP71 Етикета Печатач

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Лента има специјални лепило што овозможува лесно отстранување на етикетата за да додадете повторно и повторно, најдобар избор за надворешно обележување каде чести repositioning е потребно, како што се полиците.Се препорачува лента серија е M71-R6000 Б.К и прифатливо лента серија е M71-R440-WT, M71-R6900 (бои).Мерки 50' должина од 2" ширина.BMP71 печатач компатибилност; repositionable притисок чувствителни акрилик лепило.Б-581 е дизајниран за печатење затворен labels каде чести repositioning е потребно.Брејди Б-581 внатрешна/надворешна означување на филмот е висок сјај, трајни, флексибилни, притисок чувствителни лепило производ, дизајниран за употреба во кертриџ форма со Labelizer Плус печатач, Versa Printer Етикета и Знак Создателот Систем, и Handi Mark Преносни Етикета Создателот, и Global Mark Индустриски Етикета Создателот.Минимална примена температура е 50 степен Целзиусови (10 степен целзиусови степени) Услуга температура е -40 степен Целзиусови 180 степен Целзиусови (-40 степен целзиусови степени до 82 степен целзиусови степени).Просечната отворено издржливост е 5 години (во Просек се очекува отворено живот на производот ќе зависи од корисникот дефиниција на неуспех, климатски услови, монтажа техники, и материјал во боја).

Особините