.

TSR100AA60 SanRex Triac Моќ Модул, 600V 100A

TSR100AA60 SanRex Triac Моќ Модул, 600V 100A

DEN 3246.48

Износот
Во форма достапна за нарачката

Тоа(RMS) = 100 A, Vdrm = 600 V.TRIAC (Изолиран Тип) ДА-240 Пакет.Стакло-passivated junctions Карактеристики.Високи Пренапони Струја.УЛ регистрирани E76102. San Rex Triac TSR100 AA60 е дизајниран за целосна бран AC контрола на апликации.Тоа може да се користи како за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА функцијата или за фазата на контрола на работењето.Типични Апликации вклучуваат Печка, Мотор, Осветлување и Контрола.

Особините