.

KinHwa Обновливи Шминка Смена Влошки Микрофибер Лице Облека Перат Тркалезно Лице Влошки за Чистење 12 Пакет Мека сочинуваат Отстранување Влошки Виолетова

KinHwa Обновливи Шминка Смена Влошки Микрофибер Лице Облека Перат Тркалезно Лице Влошки за Чистење 12 Пакет Мека сочинуваат

DEN 371.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

ЕДНОСТАВНО ги ОТСТРАНИТЕ ВАШИТЕ ШМИНКА СО ВОДА САМО : лесно навлажнета со вода и отстранување шминка, нечистотија, нечистотии, масло, мртвите клетки на кожата, без употреба на јаки хемикалии.ЛУКСУЗНО ИСКУСТВО ЗА ВАШЕТО ЛИЦЕ : Овие се соочуваат облека се супер меки, но многу функционална, тие може да се отстрани маскара, eyeliner, фондација, сенки, кармин, усна лагер, руменило, concealer.МНОГУ НЕЖНА ЗА КОЖАТА : мора да имаат убавина алатка за секојдневна нега на кожата режим и рутински; темелно чисти и нежно да разлиствам вашата лице.ПРИГОДЕН ГОЛЕМИНА совршена за секојдневна употреба или да оди на патување.ОБНОВЛИВИ машина перат, обновливи многу пати.Направен од висок квалитет на микрофибер материјал, ултра меки.Овие магијата лице влошки се погодни за било какви типови на кожа чувствителни на кожата, сува или мрсна кожа, дури и деликатна очите и ќе усните.Отстрани вашата шминка лесно без да се оштети ќе кожата.Тоа е доволно силна за да издржи редовна секојдневна употреба и измијте го и сакајте се распадне поради неговата дополнителна сила изградба и крои.Не само што овие круг влошки се одржлив, ефикасен и лесен за користење, но тие се исто така исклучително ефикасна.Ви помогне да заштедите вашите пари.Kin Hw шминка смена влошки се направени од премиум микрофибер материјал да понудат трајни издржливост.Рабовите се зајакната со парична казна крои па вашиот лицето влошки нема да искриват или кавгата и ќе трае долго време.Дополнителни подарок - перење торба.Перење пред првата употреба.Измијте го во ладна или топла вода (под 40℃).За да поставите боја на лицето круг влошки, се мијат слични обоени оние заедно.За првите неколку мие на нови крпи, користете топла вода и само половина од препорачаната количина на детергент.НЕ користите ткаенина омекнувач.НЕ користите кајгана.НЕ железо.Сушење, веднаш се препорачува.Kin Hwa шминка смена влошки работа со ладна или топла вода.Водата loosens вашата шминка дозволувајќи им на микрофибер насоки (кои се 100 пати пофини од човечка коса) за да стигнат до длабоко во порите да се отстрани и да се фатат шминка, им даваат на вашата кожа здрава и invigorating чисти во половина од времето.

Особините