.

ЗОШТО-YUE Пумпа за Вшмукување VOC Гас Детектор на Кислород Амонијак Јаглерод Двооксид Сулфур Tvoc Азот Оксид Детекција за Внатрешна и Надворешна (Големина : Кислород 0-30%

ЗОШТО-YUE Пумпа за Вшмукување VOC Гас Детектор на Кислород Амонијак Јаглерод Двооксид Сулфур Tvoc Азот Оксид Детекција

DEN 13247.04

Износот
Во форма достапна за нарачката

1. Во безжични ера, сè е меѓусебно поврзани : факултативен безжична комуникација модули како што се Bluetooth, LORA, 4 G, Wi Fi, итн.Тоа може да се гледа во реално време на компјутер или мобилен телефон. 2. Надворешен Bluetooth печатач : вистинско време за печатење на откривање на податоци, постојано следење на чувство на корисничко искуство. 3. На high - definition прикажување на податоците е јасно на прв поглед : 3.5 - инчен колор high - definition екранот, податоци и крива екранот може да биде вклучен во волја. 4. Вакуум пумпа за вшмукување увезени од Германија : десет нивоа на прилагодливи проток, стабилна долг живот, ниско ниво на бучава, и кориснички гас откривање на протокот за различни откривање средини.Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно да ни e-mail и ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Пумпа за вшмукување VOC гас детектор на ПИД photoionization увезени сензор за детекција е повеќе accurate3. 5 инчен high - definition екран во боја безжична комуникација вграден земање пумпа структура патент Пумпа за вшмукување VOC гас детектор на ПИД photoionization увезени сензор за детекција е повеќе accurate3. 5 инчен high - definition екран во боја безжична комуникација вграден земање пумпа структура патент Име на Производ : Екран во Боја Пумпа за Вшмукување Гас Детектор на Животната средина притисок : 96-106 KPa Производ модел : SKY6000 Домаќин тежина; околу 400 грама Производ големина; 170* 75*41mm Accuracy; во зависност од сензорот се Мери гас : озонската, TVOC, азот оксид, етилен оксид, сулфур диоксид, водород, токсични и штетни гасови, итн.Откривање принцип; електрохемиски принцип, ПИД photoion принцип, каталитички согорување принцип, инфрацрвена принцип Амбиентниот влажност : 0~95% RH(не-кондензирање) ( висока влажност, факултативна филтер уред) Амбиентална температура : -20°C~50° C( изборен flue гас земање на истрагата, може да се открие flue гас концентрација до 1200°C) Нула калибрација; поддршка едно - копче за целосна канал автоматско нула калибрација функција да се реши нула форумот Земање метод : пумпа за вшмукување, проток до 1 L/мин, пумпа за вшмукување може да се прилагоди во десет брзини за Печатење функција : опционален надворешен Bluetooth печатач (изборен) Комуникација и дигиталната преземете : Тоа може да биде директно поврзан со компјутер преку USB брзо да преземете TXT датотека на складирани податоци, а во горниот компјутерски софтвер може да биде избран да се конвертира TXT датотека во Excel датотека.

Особините