.

Kedelack Летало со Камера за Возрасни Smart Следат Гестови за да правите Фотографии Ме Следат Авто се Врати Дома Encircling Лет 20-мин Лет Време за Почетници

Kedelack Летало со Камера за Возрасни Smart Следат Гестови за да правите Фотографии Ме Следат Авто се Врати Дома Encircling

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Фотографирање на пат : На лесни и моќни летало камера летало е идеален за креаторите на потег.Ултра-пренослив дизајн ви овозможува да лесно се фати моменти во незаборавно начини. 4 K HD камера : На летало има свој камерата, камерата е пиксели се до 4 K, и тоа може да се прилагоди нагоре и надолу од 90°, и широк агол стрелиште на 110° е погодно за снимање како реална видеа што е можно.Електрични PTZ : Вграден-во електрична PTZ, можете слободно да ја прилагодите камерата снимање агол во воздух, а потоа испрати чувство на блокбастер, која ќе стане господар на воздушна фотографија во секунди. 360° опкружувачки шутирање : се Земе далечинскиот управувач како центар на летот да се изврши 360° опкружувачки јамка лет, и high-definition воздушна фотографија функција може да се претвори во исто време е да се пука убав филмови со различни летање перспектива.Displayable батерија : Фиока тип на батерија, со батеријата индикатор, може да се провери на батеријата во секое време, лесно да ја замените батеријата, кратко притиснете го прекинувачот за да се прикажат на батеријата, долго притиснете го прекинувачот за вклучување на моќ.Спецификација : име на Производ : GPS brushless четири-оска drone Product боја : white Charging време : 180 minutes Flight time : 20 minutes Remote контрола на далечина : 500m Flying висина : 120m Image пренос на далечина : конвенционалните 300m Body батерија : 3.7 V 2000 m Ah модуларен батеријата со сила display Parts Листата : Летало x1 Remote контрола на машина x1 Screwdriver x1 Body батеријата x1/2/3 (можете да изберете број на батерии)Резервни спирала x4 USB полнење кабел x1 Storage торба x1 User Прирачник x2 We имаат многу слични популарни производи, ве молиме кликнете на за да внесете нашата страница, можете да го цениме уникатен стил и специјални производи.

Особините

Product name:
GPS brushless four-axis drone
Product color:
white
Charging time:
180 minutes
Flight time:
20 minutes
Remote control distance:
500m
Flying height:
120m
Image transmission distance:
conventional 300m
Body battery:
3.7V 2000 mAh modular battery with power display
Parts List:
Drone x1 :
Remote control machine x1 :
Screwdriver x1 :
Body battery x1/2/3 (you can choose the number of batteries) :
Spare spiral x4 :
USB charging cable x1 :
Storage bag x1 :
User Manual x2 :
We have many similar popular products, please click to enter our homepage, you can appreciate unique style and special products. :