.

Електричен Прекинувач Чекан Битови, Труд Заштеда на Плоштад Главата Черупка Малку Стабилна Работа Стандардна Големина Отпорни на Абење за Конкретни Полирање

Електричен Прекинувач Чекан Битови, Труд Заштеда на Плоштад Главата Черупка Малку Стабилна Работа Стандардна Големина Отпорни

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Висока Ефикасност : Користете го черупка малку да полски и уреденост на бетон, со супериорни перформанси и висока ефикасност, и за труд заштеда. 40 Cr Челик : Направен од одлични 40 Cr челик материјал, со добра цврстина, не е лесно да се носат или се деформира по долгорочна употреба.Плоштад Главата : Плоштадот черупка главата дизајн, со големи контакт област, стабилна и прецизен во работата.Повеќе Usages : Ова електрична чекан вежба малку е погодна за chiseling и завршувањето на камени плочи, мостови, ѕидови, бетон, цемент патишта, итн.Стандардна Големина : електрични цвет чекан вежба малку има стандарден месо тело дијаметар и е стабилен во инсталацијата.Функција : 1. Повеќе Usages : Ова електрична чекан вежба малку е погодна за chiseling и завршувањето на камени плочи, мостови, ѕидови, бетон, цемент патишта, итн.2. Плоштад Главата : Плоштадот черупка главата дизајн, со големи контакт област, стабилна и прецизен во работата.3. 40 Cr Челик : Направен од одлични 40 Cr челик материјал, со добра цврстина, не е лесно да се носат или се деформира по долгорочна употреба.4. Стандардна Големина : електрични цвет чекан вежба малку има стандарден месо тело дијаметар и е стабилен во инсталацијата.5. Висока Ефикасност : Користете го черупка малку да полски и уреденост на бетон, со супериорни перформанси и висока ефикасност, и за труд заштеда.Спецификација : Предмет Тип : Електрични Цвет Чекан Вежба Bit Material : 40 Cr Steel Total Должина : Околу. 152mm / 6in Handle Дијаметар : Прибл. 10мм / 0.4 in Purpose : Конкретни полирање и мазнење на Пакет Листа : 1 x Електрични Цвет Чекан Вежба Малку.

Особините

Item Type:
Electric Flower Hammer Drill Bit
Material:
40Cr Steel
Total Length:
Approx. 152mm / 6in
Handle Diameter:
Approx. 10mm / 0.4in
Purpose:
Concrete polishing and smoothing
Package List:
1 x Electric Flower Hammer Drill Bit :