.

Индустриска Сила pH Неутрална Кат Почиста (ES-2001) за Индустриска и Комерцијална употреба.

Индустриска Сила pH Неутрална Кат Почиста (ES-2001) за Индустриска и Комерцијална употреба.

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

SAFE ИНДУСТРИСКА СИЛА : се ПРЕПОРАЧУВА од СТРАНА на ТРОТОАРИТЕ ПРОИЗВОДИТЕЛИ бидејќи вистинската неутрален p H нема да наштети на подот завршува.КОНЦЕНТРИРАНА ФОРМУЛА : Прави околу 250 литри на неутрален p H кат чистење решение во 1 : 40 разредување.РАЗНОВРСНА ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА : без дополнителни адитиви е потребно.Одржување и janitorial луѓе тоа го сакаат!Точно, неутрално p H нема да го оштети месинг и гумени подни scrubber делови.ПОМАГА ДА се ОДРЖИ БЕЗБЕДНОСТ на работното место : Со тоа што се не-опасен, не-корозивен за работниците, се безбедни за опрема, како и одржување на чистење на тротоарите на сите видови.

Особините