.

4PCS Празни Спреј Шише Течење Доказ Тешки Хемиски Отпорни Прилагодливи Млазницата Киселина Отпорни Sprayer Чистење Решение (650ml 4PCS)

4PCS Празни Спреј Шише Течење Доказ Тешки Хемиски Отпорни Прилагодливи Млазницата Киселина Отпорни Sprayer Чистење Решение

DEN 335.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Идеален за бројни лабораториски клупата апликации и погодни за употреба со повеќето одржување производи.Прилагодливи позиција млазницата Спреј - Крак.Хемиски отпорни шише и sprayer.Единствен облик на погодно дното дизајн.Овој Индустриски предизвика спреј шише е направен од ко-екструдиран Најлон/HDPE која помага во намалување на ризикот од sidewall колапс поради производ напад.На најлон внатрешната површина на шишето нуди подобрена заштита за не-поларните јаглеводороди.На прилагодливи sprayer е изработен од специјално произведени хемиски отпорни на полиетилен и пропилен кое обезбедува ефикасен и економичен atomization на течности.Тоа ќе се спротивстави соединенија формулиран од повеќето хемикалии, вклучувајќи алкохол, етри, ketones и водни раствори на соли, киселини и бази.

Особините