.

BucillaСреќен Дедо Мраз Се Чувствува Applique Порибување Комплет 84819

BucillaСреќен Дедо Мраз Се Чувствува Applique Порибување Комплет 84819

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Bucilla "Среќен Дедо Мраз" Се Чувствува Applique Порибување Комплет 84819. Обезбедува материјали за правење на cheery порибување и насмеани Дедо на checkerboard позадина.Користете едноставна applique и везови бода за да се направи овој порибување мерење 18" дијагонално.Вклучува печат felts, памук конец, sequins, монистра, игли, инструкции.Ова е пензиониран комплет, направени во U.S.A.by на Plaid линија на чувствува занаети од Bucilla Корп Bucilla "Среќен Дедо мраз" се Чувствува Applique Порибување Комплет 84819 обезбедува материјали за правење на cheery порибување и насмеани Дедо на checkerboard позадина.Користете едноставна applique и везови бода за да се направи овој порибување мерење 18" дијагонално.Вклучени во комплетот се печат felts, памук конец, боја одделени sequins и монистра, 2 игли, три-јазична инструкции, насоки за персонализација.Ова е пензиониран комплет, направени во U.S.A.by на Plaid линија на чувствува занаети од Bucilla Корп

Особините