.

Азбука Писмо Stencils Симбол Занает Stencils, 30 Компјутери Обновливи Пластични Писмо Шаблони Interlocking Матрицата за Полнење за Сликарство, за Дрво, Ѕид, Ткаенина, Рок, Chalkboard, С?

Азбука Писмо Stencils Симбол Занает Stencils, 30 Компјутери Обновливи Пластични Писмо Шаблони Interlocking Матрицата за

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Пакетот вклучува : пакетот доаѓа со 30 парчиња stencils вклучувајќи ги и 26 парчиња од А до Z азбука букви и 4 парчиња шема симбол, разни stencils може да ги исполни вашите различни треба да одговара и да се создаде она што го сакате.Квалитет на материјалот : нашата азбука букви и најчестите знаци се изработени од квалитетни пластични материјали, без мирис и мазна, ќе не нула вашата рака кога е во употреба, отпорни на висока температура, не е лесно да се скрши или да се деформира, може да ви послужи за долго време.Обновливи дефиниција : овие обрасци се одвоени со полиран работ, здрав, перат и еднократно, лесно да се чисти, може да се впие во тавата од сапуница вода а потоа нежно ги измиете боја и остатоци лесно.Доволно големи за : големината на целиот писмо матрицата : 6 инчен, големи букви : 4.52 инчи, што е доволно голем да ги користите боја на дрво, хартија, платно, стакло, метал, подот, мебел, ѕид или од врата на врата, лесно за децата да учат и да се следат, може да се посветам на децата познанието и уметнички размислување на букви.Корисни подарок : писмото и симбол stencils во собата може да се применуваат рано образование на алатката, што е корисно за подароци на родителите, учителите и пријателите кои треба да се развиваат уметнички размислување на децата во раната возраст.DIY забава : Постојат букви и симболи за вас да се меша, можете да го користите вашиот замислува да се комбинираат различни букви за да се формира зборови или фраза според вашиот сопствен треба, ги инспирира вашата имагинација да се создаде свој декорации.Лесно да се применуваат : Можете да го користите различни алатки за да се наслика, како што се пенкало, воздух прскање, боички, акварел пенкала, маркери или други пенкала да се подготви она што ви се допаѓа, идеална за дома, училиште, канцеларија, внатрешна и надворешна декорација.Карактеристики : Материјал : пластични Боја : како што е прикажано на сликата Големина : 5.9 x 4.7 инчи Пакетот вклучува : 26 x Азбука букви stencils 4 x Шема симбол stencils Белешки : ве Молиме овозможи мала големина грешки поради прирачник за мерење.Ве молиме овозможи мало боја разлики поради различни прикази.

Особините