.

Влажност и Температура Откривање р Модул 0-10V Предавателот Линеарна Излез

Влажност и Температура Откривање р Модул 0-10V Предавателот Линеарна Излез

DEN 455.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Целиот спектар на температурна компензација.Појавата на дигиталната калибрација.Високото мерниот опсег на температура и влажност, на повисока точност на мерење на влажност.Моќен, цена-ефикасен.Ѕидот монтирани инсталација.Опис : - целосен опсег на температурна компензација. - Дигитален изглед калибрација - повисока мерниот опсег на температура и влажност, на повисока точност на мерење на влажност. - Моќен, цена-ефикасен. - Ѕидот монтирани инсталација. - Апликација : инструмент и метар, ее опрема, опрема за климатизација, семејство, фабрика, магацин, humidification и desiccant опрема, метеоролошки и индустриска автоматизација и други fields Specification : - погонски Напон : DC 12 ~ 24 V - Работат на струјата : 6m A - Температура на Чување : 0 ~ 70 ℃ - Чување Влажност : 0 ~ 95% RH - Работна Температура : -20 ~ +80 ℃ - Оперативен Влажност : 0 ~ 100% RH (без кондензација) - Излез : линеарна излез - Температура Откривање на Точноста : ± 1 ℃ - Влажност Откривање Точност : ± 5% RH - Температура излез на владата : напон од 0-10 V - Size : 65 x 45 x 29mm/2.6 x 1.8 x 1.4 inch Package Вклучува : 1 Парче Температура и Влажност Transmitter We имаат многу години на искуство во продажба на стока онлајн, ние ќе се фокусира на обезбедување со најдобар производ и услуга на клиентите.

Особините