.

Rubbermaid Сјај Провизии Организација & Храна Садовите за Складирање со Херметички Капаци, Сет од 10 (20 Парчиња Вкупно)

Rubbermaid Сјај Провизии Организација & Храна Садовите за Складирање со Херметички Капаци, Сет од 10 (20 Парчиња Вкупно)

DEN 1439.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Rubbermaid Модуларен Храна Садовите за Складирање може да се одржи тестенини, печење состојки, или други провизии staples; зачувате простор и да ја задржите провизии организирани.Одлично за храна за миленичиња; лесно да се чисти и лажичка храна од, и тесни капаци задржи надвор влага и влажност.Капаци snap тесни за да им помогне да ги задржи на храната свежа.Контејнери магацинот за компактен складирање.Дебели, трајни сад ѕидови за секојдневна употреба.Замрзнувач-безбедно, топ-управување со машина за миење садови-безбедно, и BPA-free.Сет од 10 храна садовите за складирање вклучува еден 19.9-купот, еден 16-купот, еден од 12-купот, еден 8.1-купот, еден 7.8-купот, еден 6.6-купот, еден 3.2-купот, еден 1.3-купот, и две 0.5 првенство мини контејнери, плус капаци, за вкупно 20 парчиња.Rubbermaid Сјај херметички храна садовите за складирање се изградени со безбедни брави за секое парче, па храната останува свежа и безбедна.Кристалните, трајни Tritan пластичен сад го прави лесно да се види она што е внатре, плус тоа е дамка - и мирис-отпорни, така што останува гледа како нови.Собата е совршен за чување на житарки, тестенини, житарки, суво овошје, шеќер, и повеќе свежи во вашиот провизии; со поголеми димензии направи голема мачка или куче храна контејнери.Сјај контејнери оџакот уредно во фрижидер и кабинети за ефикасно складирање на храна, и се замрзнувач - и машина за миење садови-безбедно.Магацинот и чување на вашите провизии предмети со Rubbermaid Сјај Провизии Храна Садовите за Складирање.Овие BPA-free, да се загрози отпорни на пластични контејнери во функција безбедни брави, и се 100% херметички да чувате храната свежа.Бази и капаци се кристално јасно, така што е лесно да се види она што е внатре, и редење дизајн заштедува простор во вашиот кабинети.

Особините