.

Матрицата се Запре грчката Буква Матрицата за Полнење за Сликата & Следење, Сите Букви - 14 Мили Mylar Пластични [4 Инчен Високи Букви]

Матрицата се Запре грчката Буква Матрицата за Полнење за Сликата & Следење, Сите Букви - 14 Мили Mylar Пластични [4 Инчен

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ИЛЈАДНИЦИ КОРИСТИ : Ние го прават нашите stencils од дебел, трајни, и обновливи 14 мили mylar пластика - на најдобрите и најсилните матрицата материјал на располагање.Хемиски и отпорност на влага овозможува лесно чистење.БЕСКРАЈНИ ПРОЕКТОТ ОПЦИИ : Stencils се одлично на станот и криви медиумите, како и работа со тони на површини како што се бетон, дрво, кожа, пластика, трева, ѕидови, метал, платно, стакло, ткаенина, и многу повеќе!.ИЗБЕРЕТЕ ја ВАШАТА АПЛИКАЦИЈА : се Применува речиси секој тип на боја со користење на матрицата четки, пена daubers, ролки, спреј лименки, airbrushing опрема, сунѓери, пенкала, моливи, фломастери, или што може да се сонува.ГАРАНЦИЈА за квалитет : Ние работиме напорно за да се дизајнира и да се создаде најсилните, најдобри stencils на пазарот, па ние wholeheartedly стои зад нивниот квалитет страна нуди гаранција за квалитет.Брзо и лесно да се наслика било која буква на грчката азбука на бетон, дрво, пластика, метал, стакло, ѕидови, платно, и кожата со трајни пластични stencils.Без разлика дали сте DIY господар, искусен crafter, или почетник уметник, важно е да се користи правото алатки за да се постигнат саканите резултати за вашите проекти.ИЗДРЖЛИВОСТ ги ИСПОЛНУВА VERSATILITYWe создал Матрицата Запре грчката Буква Матрицата за Полнење да се обезбеди дефиниција за успех во текот на различни проекти и апликации.Направени од издржлив, дебели 14 мили mylar пластика, нашите stencils може да трае стотици да илјадници користи, додека останатите флексибилни за примена на многу површини.Па не отлагам дека следниот проект - ние сме тука за да ви помогне да се наслика меѓу редови, така што има една помалку нешто да се грижите за.Детали за производот : Трајни и обновливи material Great на двете рамен и криви surfaces Chemical отпор за лесно cleaning Made во САД со висока прецизност equipment Click "Додади во Кошничка" сега и никогаш да одолговлекувањето не сте од добивање дека следниот проект ќе заврши.

Особините