.

Xiaoyudou 904-214 Прецизност Електрични Вакуум Пумпа за Ford E-350 E-F 450-250 F-350 F-F 450-550 Супер Должност F650 F750 Екскурзија 1999-2010 6.4 6.0 7.0 6.8 7.3 L Dodge Ram меморија 2500 3500 5.9 L 03-04

Xiaoyudou 904-214 Прецизност Електрични Вакуум Пумпа за Ford E-350 E-F 450-250 F-350 F-F 450-550 Супер Должност F650 F750

DEN 959.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

✔【Карактеристики】На електрична вакуум пумпа може да се следи промената на вакуум степен во бустер низ вакуум степен сензор, притоа обезбедувајќи дека возачот може да обезбеди доволно зголемување на ефектот под различни услови за работа.Нашите вакуум пумпа може да се јават проблеми со намалување, елиминирање или дури и ставање негативен притисок на моторот.Тоа може да се направи подобро прстен печат, помалку или без масло контаминација, помалку нафта протекување, почиста масло, подолго мотор живот и повеќе коњски сили. ✔【Предност】Мотор градител може да се користи пониска триење прстен пакети затоа што резултира удар-страна е ублажени од страна на Вакуум пумпа.Секогаш постои многу вакуум капацитет,тоа обезбедува согласност со најновите стандарди за безбедност, додека одржување на сигурна работа на сопирачки, систем. ✔【Надградба】Направени со висок квалитет на материјали за да се обезбеди тоа трае подолго од фабриката дел,ги исполнува или го надминува ОЕМ стандарди,децидни тестирање ,постигнување на долготрајна издржливост и сигурност. ✔【Адаптација модел】904-214 53032373 AA 4 C3 Z 2 A451 BA 53032373 AB,6 C3 Z-2 A451-А За Ford F-250 Супер Должност, F-350 Супер Должност, F-350 Супер Должност, F-450 Супер Должност, F-550 Супер Должност, Dodge Ram меморија 2500, и Dodge Ram меморија 3500 pick-up од 2007 година до 1999 година. ✔【Обезбедување на квалитет】 Ние нудиме ДВЕ години гаранција,секој производ е подложена на квалитетот проверка пред пратката, точно грижете се-слободен шопинг искуство.Се вклопува: Dodge Ram меморија 2500 Пикап 2003-2005, Dodge Ram меморија 3500 Пикап 2003-2005, Ford E-350 од 2004 до 2007 година, Ford E-450 2000-2007, Ford E-550 2002-2003 Година, Форд Екскурзија 2000-2005, Ford F-150 2005-2007, Ford F-250 Супер Должност 1999-2007, Ford F-350 Супер Должност 1999-2007, Ford F-450 Супер Должност 1999-2007, Ford F-550 Супер Должност 1999-2007 Пакување Вклучувајќи: 1x Вакуум Пумпа за полнење.

Особините