.

Kimble 60345-80 Borosilicate Стакло Двојна Скала Фармацевтски Дипломирани студенти Конусна Цилиндар, Калибриран да се Испорача, 8 dram/25mL Капацитет

Kimble 60345-80 Borosilicate Стакло Двојна Скала Фармацевтски Дипломирани студенти Конусна Цилиндар, Калибриран да се Испорача,

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

"TD" се појавува на секој цилиндар и укажува на цилиндерот е калибриран да се испорача.Дизајниран од ASTM Спецификација E1094, Тип 2 барања (исто така NBS Прирачник 44).Произведени од 33 проширување, ниска extractable borosilicate стакло факт да USP Тип I и ASTM E438, Тип I, Класа барања.Земја на потекло : сад.Kimble Потера KIMAX дипломирал цилиндар калибриран да се достави, со скали во двете milliliters и drams.Дизајниран од ASTM Спецификација E1094, Тип 2 барања (исто така NBS Прирачник 44).Овие цилиндри се исполнат барањата за Американското Здружение за Испитување и Материјали (ASTM) E438, Тип I, Класа А, Стандардна Спецификација за Стакло во Лабораториски Апарати.Направени од 33 проширување borosilicate стакло, што има низок коефициент на термичка експанзија, многу висока отпорност на хемиски напад, и тешки ѕидови кои се минимизира ризикот од механичко оштетување за време кога топлина се применува.Kimble Потера Живот Наука и Истражување Производи произведува научна лабораторија стакло под Kimble Потера KIMAX бренд.Компанијата има свои корени во Kimble Стакло и Kontes Стакло и сега е поделбата на Gerresheimer Група.

Особините