.

ASD Ултра Тенок Плоштадот LED Вдлабнати Осветлување 6 Инчен, 3000K-4000K-5000K Боја Температура Опции, 12W 840Lm Dimmable LED вградна светилка, Canless LED Вдлабнати Осветлување, IC & Влажна Оц

ASD Ултра Тенок Плоштадот LED Вдлабнати Осветлување 6 Инчен, 3000K-4000K-5000K Боја Температура Опции, 12W 840Lm Dimmable

DEN 396.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ДИЗАЈН LED плоштадот светлина обезбедува непречено затемнување можности кои се движат од 100% до 10% со модерна нежните; Вклучува боја прилагодлив опција, можете да изберете било 3000 K, 4000 K или 5000 K; 120° зрак агол нема да остави темни дамки на кат површина; Доаѓа во пет димензии : 3", 4", 6", 8", 12" и четири заврши опции : БЕЛА, ЦРНА, БРОНЗА и НИКЕЛ.ИНСТАЛАЦИЈА : Ова canless led вдлабнати светлина 6 инчен има раскрсница кутија и да го бара само 2" на таванот простор, изработка на процесот на инсталација брзо и лесно; плоштадот LED таванот светлина има се што ви треба во еден комплет, Само отсечени дефиниција, поврзете се на раскрсницата кутија инсталации за вашата светлина прекинувач, и ставете го во вашиот плафон; Пролет-натоварени клипови се обезбеди сит се вклопуваат на површината.ПРИМЕНА : Инсталирате LED обланда светлина на таванот за светлина во вашето семејство соба, спална соба, ходници, ходници, или било какви други заеднички области во вашиот простор за живеење; Тоа е исто така погоден за влажни локации, што го прави совршен за вашата кујна или гаража, како и; Вие исто така може да го користите како дополнително светло за постоечки таванот светлина.ЗАШТЕДА на ЕНЕРГИЈА, Со живот до 50.000 часа, овие тела се направени да траат со децении под нормална работа!Оваа вдлабнати осветлување тела ќе ви спаси еден значителен износ на пари во нејзиниот живот.СЕРТИФИКАЦИЈА ве молиме проверете попуст програми се достапни во вашата држава.

Особините