.

Rubbermaid Храна Садовите За Складирање, 42-Парче Сет, Сива

Rubbermaid Храна Садовите За Складирање, 42-Парче Сет, Сива

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

24/7 ПРОИЗВОД ЗАШТИТА СО SILVERSHIELD* : Овие Easy Find Lids пластични контејнери карактеристика на производот заштита* со Silver Shield, трае векот на траење на производот, и е одобрен и безбедно за употреба во контакт со храна површини. *Овој производ не се заштити корисниците или други против foodborne организми.Секогаш чисти и мие овој производ темелно пред и по секоја употреба.НЕМА ПОВЕЌЕ ИЗГУБЕНИ КАПАЦИ : Easy Find Lids кадар за да се основа како и другите иста големина капаци, па секогаш можете да најдете капаци кога ќе им треба, еден капак одговара на повеќе бази, плус основи гнездо внатре едни со други и контејнери лесно магацинот.ОДЛИЧНО ЗА ЈАДЕЊЕ ПРВИЧНО И ПОВЕЌЕ : Овие Rubbermaid садовите за складирање се идеални за фрижидер, провизии, и оброк првично училиште.ИЗДРЖЛИВ И ЛЕСЕН за НЕГА : Топ-управување со машина за миење садови-безбедно, и микробранова-безбедна база за загревањето без капак.Овие Rubbermaid Easy Find Lids храна садовите за складирање функција 24/7 производ заштита* со Silver Shield технологија.Овие контејнери се совршени за на фрижидер и провизии за складирање и направи голем оброк првично контејнери.Плус, со Easy Find Lids Систем, капаци и бази кадар заедно за лесно организација, па правото капак е секогаш на дофат на вашите прсти.Не BPA пластични контејнери карактеристика на простор-заштеда, модуларен дизајн, така основи гнездо внатре едни со други, и еден капак одговара на повеќе основи за совршен редење и складирање.Основи се микробранова-безбедно за загревањето, и капаци и бази се топ-управување со машина за миење садови-безбедно.СЕТ ВКЛУЧУВА : Пет 0.5-купот (118 m L), шест 1.25-купот (296 m L), шест 2-купот (473 мл), два 3-купот (710 m L), една од 5-купот (1.2 L), и едно 7-купот (1.6 L) контејнерите со капаци, за вкупно 42 парчиња.

Особините