.

Температура Индикатор, 650°F Темп. Опсег, 1/2 Совет Големина

Температура Индикатор, 650°F Темп. Опсег, 1/2 Совет Големина

DEN 1600.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Точка : Температура Индикатор.Темп.Опсег : 650 Степени Ф Совет Големина : 1/2".Совет Стил : Рамен.Стандарди : ANSI/ASME Код B32.1 и B31.3, ASME Код Дик I, III и VII, се Среќава Заварување Кодови : AWS D1.1, NIST Следат.Thermomelt Топлина-Stik температура индикатори брзо да се покаже површината температурата во annealing, фалсификување, заварување, обврски, формирање, и слични апликации.Означува промена од варовит и досадна да го види-преку и сјајни во номинална температура.Nonslip гравитација-однапред држачот.Спецификација : Точка : Температура Indicator Temp.Опсег : 650 Степени FTip Големина : 1/2"Совет Стил : Flat Standards : ANSI/ASME Код B32.1 и B31.3, ASME Код Дик I, III и VII, се Среќава Заварување Кодови : AWS D1.1, NIST Traceable Includes : Заштитна Носителот, Кошула-Клип и Прилагодување Прстен за да се Спречи оштетување за време и Подобрено Ракување".

Особините