.

Schumacher SC1320 Целосно Автоматски Батерија Полнач, Одржувачот и Авто Desulfator 6 Amp/2 Засилувач, 6V/12V - За Автомобили, Камиони, спортски автомобили, RVs

Schumacher SC1320 Целосно Автоматски Батерија Полнач, Одржувачот и Авто Desulfator 6 Amp/2 Засилувач, 6V/12V - За Автомобили,

DEN 1032.24

Износот
Во форма достапна за нарачката

СИГУРЕН МОЌ : Испорачува 6 Amp полнење и 2 Amp одржување на автомобил, камион, ЏИП, RV, и морски батерии; компатибилен со стандардот и AGM батерии.SMART ПОЛНЕЊЕ : Микропроцесори-контролиран автоматски amperage го оценувате на вредноста и мулти-фаза полнење за додаде прецизност, сигурност и животниот век на батеријата.ПЛОВИ РЕЖИМ : Float-режим на следење автоматски се одржува оптимална на наполнетост на батеријата.НАПОН, ДЕТЕКЦИЈА : Автоматски детектира 6 V или 12 V батерии.БЕЗБЕДЕН и СИГУРЕН : Обратна hook-up заштита го полначот од оперативниот ако стеги се укине.На Schumacher SC1320 Батерија Полнач и Одржувач е одлична опција за автомобил, камион, ЏИП, и RV батерии.На микропроцесори автоматски се приспособува на amperage стапка, со мулти-фаза на полнење и плови режим на следење за оптимално полнење и одржување за да го продолжите траењето на батеријата.Вклучува LED индикатори и едноставен копчето контроли за леснотијата на користење и обратно hook-up заштита, која ја спречува полначот од оперативниот ако стеги се укине.Schu Еко Енергија ги задоволува највисоките индустриски стандарди.Компатибилен со стандардот и AGM батерии.

Особините