.

Westinghouse Осветлување 7784800 Три LED Кластер Тавански Вентилатор, Светло Комплет, Антички Месинг Заврши со Матирано Ребрести Стакло, 1 Пакет, Бела

Westinghouse Осветлување 7784800 Три LED Кластер Тавански Вентилатор, Светло Комплет, Антички Месинг Заврши со Матирано

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Енергетски-ефикасни светлина комплет додава традиционалните акцент на било Тавански Вентилатор.Три енергија LED Omni A15 светилки се еквивалент на три 40-вати блескаво светилки (120 вкупно еквивалент блескаво w), но се користи само 5-watts секој (15 вкупно watts).Класичен Антички месинг заврши со матирано ребрести стакло нијанси.Одговара на повеќето светлина-комплет-адаптибилен 42-инчен на 52-инчен затворен Таванот фанови со центар дупка во домувањето капа.Вклучува три не-dimmable LED светилки, упатствата за инсталација и монтажа на опрема.Енергија LED светло за полнење.Произведува светла осветлување еквивалент на три 40-вати блескаво светилки (120 вкупно w), НО се користи само 15-watts.Античкиот месинг заврши техник и матирано ребрести стакло нијанси додадете традиционалните шарм.На Westinghouse три-светло кластер тавански Вентилатор, светло комплет вклучува енергија и трошоците на енергија LED светилки.Тие се обезбеди долго-траен, перформанси, светла осветлување, и се елиминира потребата за промена на светилки во тешко да се постигне фанови.Со класичен антички месинг заврши и три матирано ребрести стакло нијанси, оваа светлина комплет нуди традиционален стил.Додадете богата извор на убава осветлување на било затворен тавански Вентилатор.Westinghouse е доверлив, глобален бренд.Westinghouse знае осветлување и нуди производи со исклучителен квалитет, сигурност и функционалност.Производ референтен број 77848.

Особините