.

HGST Ultrastar 7K4000 4 ТБ 3.5 7200 ВРТЕЖИ во минута SATA Внатрешни Претпријатие Хард Диск 64 MB се Амортизира 6.0 Gb/s - HUS724040ALA640/0F14688 (Продолжува)

HGST Ultrastar 7K4000 4 ТБ 3.5 7200 ВРТЕЖИ во минута SATA Внатрешни Претпријатие Хард Диск 64 MB се Амортизира 6.0 Gb/s

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Претпријатието-класа сигурност – Поле-докажано втората генерација дизајн наведени во 2 M часа MTBF, Enterprise Капацитет на HDD, Тешки, Дизајн за 24/7. Ротација на ветер : 7200 RPM, Интерфејс : SATA 6.0 Gb/s, Голем простор – 4 TB за градење-оптимизиран претпријатие апликации.Се работи за Било SATA Сервер, NAS (Network Storage), РАЦИЈА, PC/Mac, видео надзор DVR, Надзор Систем. (Голи Drive) Кафеава Кутија Еден Пакет, (Без Завртки, Кабли или Додатоци се вклучени) -Friendly Потсетник - ве Молиме ФОРМАТ HDD на системот со цел да се открие/емисии на системот. 5 Години Гаранција од Препродавач, се Грижи Слободен Врати! 100% Целосна Наплата.HGST Ultrastar 7 K4000 е првиот светски 4 TB 7200 ВРТЕЖИ во минута хард диск со 2.0 милиони часа MTBF спецификација и поткрепени со полна 5-годишна гаранција, првично се нудат со SATA 6 Gb/s интерфејс.Ultrastar 7 K4000 претставува шеста генерација HGST 5-послужавник дизајн, кој е областа што е докажано од страна горниот сервер и складирање Оем и Интернет гиганти.Конструиран за највисок квалитет, на Ultrastar 7 K4000 е ставен преку исцрпувачки дизајн на тестови во текот на развојот и мора да помине строгите тек сигурност тестирање во текот на производството.Ultrastar 7 K4000 испорачува со намалување на застојот, елиминирање на услугата на повици и минимизирање на TCO.Комбинирање на 7200 ВРТЕЖИ во минута перформанси и гранули моќ за контрола на Работењето на 7200 ВРТЕЖИ во минута, на Hitachi Ultrastar 7 K4000 нуди подобра вкупните перформанси од побавно-ВРТЕЖИ во минута, капацитет-ориентирана дискови во импресивно ниски енергија-потрошувачка стапки.Кога во споредба со претходната генерација Ultrastar 7 K3000 , на 7 K4000 нуди до 155% подобрување во постојан трансфер на податоци стапка, и 120% подобрување во watts-по-GB.Со пет Напредно Управување со енергијата режими, а 36% намалување во watts во текот на ниски ВРТЕЖИ во минута неактивен режим, и со користење на помала од 1 W во режим на подготвеност/sleep mode, на Ultrastar 7 K4000 може да им помогне на центри за податоци се постигне помал AC и HVAC барања, за ослободување до благородни headroom Доставување индустрија-водечки сигурност Со стабилна четвртата генерација на механички дизајн, Ultrastar 7 K4000 е специјално изградени и тестирани за претпријатието.На Ultrastar SATA диск семејство карактеристики Hitachi-патентиран Ротациона Вибрации Заштита (RVS) сензор технологија која ги оптимизира вози сигурност во мулти-вози РАЦИЈА низи и рек-монтирани системи.Поддржани од страна на една година гаранција, на Ultrastar платформа заработил Hitachi репутација меѓу серверот и чување на продавачите како глобален партнер посветен на обезбедување на највисок квалитет и сигурност во индустријата.

Особините