.

Sandvik Coromant A345-063R25-13H CoroMill 345 Лице Мелење Машина, Челик, Десната Рака, 1 Арбор, 2-1/2 Сечење Дијаметар x 1-49/64 вкупна Должина, 13 Вметнување Големина, 6 Екстра Близина на Терено?

Sandvik Coromant A345-063R25-13H CoroMill 345 Лице Мелење Машина, Челик, Десната Рака, 1 Арбор, 2-1/2 Сечење Дијаметар

DEN 17369.04

Износот
Во форма достапна за нарачката

Уникатен вметнете дизајн со фиксна џеб и shim.Двострано внесува со осум сечење на рабови.Wiper инсерти за најдобри површина.Coolant снабдување насочени кон секој џеб.45 степени лице мелница, која овозможува најдобра цена ефикасност на пазарот, со висока сигурност и предвидливост потребни за производство на беспилотни за проблемот-слободен обработка и намалена престој.Барањето : лицето мелничката, со дијаметар опсег : 40-250 mm.Висока-перформанси лице мелење машина со осум рабови за намалени трошоци по компонента.Четири различни терени за оптимизиран користење и продуктивноста.Зголемување на храна по заб со Wiper технологија.Внатрешни coolant до дијаметар 125 mm, за максимална излезна.Shim заштитени совет седиште за долго машина тело алатка живот.На големи длабочини на намалување, чип ковале често ќе штета следниве раб кои се индексирани во позиција за сечење.На Coro Mill 345 вметнете геометрија ги штити против ова, што овозможува повеќе агли за да биде целосно искористена.Shim наменети за вметнување заштита на седиште и целосна поддршка од insert.Ова осигурува подолго живот за машина body.ISO апликацијата гранки : челик, нерѓосувачки челик, од леано железо, појачани материјал.

Особините