.

Oceanindw Мулти-Функција Транспорт Количка - Мобиле Commode Погоден со Круг Сад и Footrests, Придружник Движи Ноќни Commode за Стари и Немоќни

Oceanindw Мулти-Функција Транспорт Количка - Мобиле Commode Погоден со Круг Сад и Footrests, Придружник Движи Ноќни Commode

DEN 6936.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

★Материјал и товарот - На инвалидска количка рамка е направен од високо-квалитет челик и можат да доведат до 330lb (150kg).Вкупната ширина на стол е 55cm, што значи дека вратата мора да биде поголема од 55cm да се унапредат. ★Карактеристики Тркала commode да се даде на пациенти и пациенти лесен пристап до тоалет, Доаѓа со база commode, footrests, и тркалезна сад; Тоа е, исто така, може да се заклучи предните тркала како туш стол. ★Лесен за употреба - Карактеристики притисни рачки и swiveling castors што направи стол лесно да се движите наоколу и да се добие во текот на тоалет. ★Брз виткање - Лесно носење и чување на податоци; Водоотпорен перница со вграден-во со висока густина се враќа сунѓерот за мекост и удобност. ★детали - Висина прилагодливи, кочница casters, Анти-превртување на возилото, водоотпорен backrest, не се лизга столовите.Име на производ : Тоалет Количка Материјали : челик цевководни капацитет на носивост : 150kg Вкупната големина : 52x55x83.5~90 cm ширина на Седиште : 42 см, длабочина на Седиште : 44 cm Тоалет сад големина : 33x29x15 cm Функција : седиште висина прилагодливи / слободно да ја инсталирате / fold / може да се користи како туш стол забелешка : 1. Поради различни мерни методи, големината ќе биде пристрасен, ви благодариме 2. Ширина на вратата треба да биде поголема од 55 см, за да се унапреди 3. Седиште висина може да се прилагоди.

Особините