.

Rockford Fosgate Моќ T2S1-16 16 SVC 1-ohm Компонента Subwoofer

Rockford Fosgate Моќ T2S1-16 16 SVC 1-ohm Компонента Subwoofer

DEN 451.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

стаклени влакна/саќе aramid/стаклени влакна конус со вбризгување на пластични пена опкружуваат.моќ ракување : 2500 w RMS (5000 w врв).врвот на планината длабочина : 15.4".Вашата желба за SPL доминација и големи бас излез конечно има одговор на T2 woofer серија.Моќта T2 S1-16 subwoofer карактеристики 16-инчи на ефективни зрачи конус област и единствен 1-ohm глас серпентина.Својата масивна еден слој работ рана алуминиум 4" глас серпентина е дизајниран за да се справи со моќта и реализација на земјата-тресење бас сакате додека го држите subwoofer се излади во текот на високо SPL услови.И да се зборува на моќ ракување, на T2 S1-16 карпи неверојатен 2500 W RMS/5000 W Max моќ.На T2 S1-16 бил изграден од земјата-up со fanatics, за fanatics.Бидејќи овој модел е толку голем, ние инкорпорирани двојна пајаци за исклучителни патување на конус собранието.Моторот структура функционира многу линеарни за исклучителни sonic квалитет и IDHS топлина мијалник дава subwoofer импресивна моќ ракување со капацитет.Врвот го со комерцијален текст терминали за големи мерач кабли ефикасно да ја достави потребните напон, и оваа subwoofer е подготвен да се откаже од пропаста!.

Особините