.

Lenox Празник Дизни Огнен Змеј Maleficent Figurine 24 к Заспаната Убавица РЕТКИ Предмети 14 инчен

Lenox Празник Дизни Огнен Змеј Maleficent Figurine 24 к Заспаната Убавица РЕТКИ Предмети 14 инчен

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Ограничено издание Maleficent е врз основа на злото самовила кума карактер во Чарлс Перо е бајка "Заспаната Убавица".Принцезата Аурора Заспаната Убавица злото самовила кума од Заспаната Убавица.Порцелански Дизни figurine направена од страна насликани слонова коска парична казна кина, акцентирани со 24 к злато.РЕТКИ Предмети Скулптура На скулптурата мечки и Lenox и Дизни белегот. 11" високи 14" Долго Ново во оригиналната кутија.Порцелански Дизни figurine Направени од страна на Lenox Таа е злото самовила и само-прогласен за "Господарка на Сите Зла" кои, после да не се покани на крштевка, клетви на младата Принцеза Аурора да "недоделкан прстот на вретено од врти тркалото и да умре" пред сонцето заоѓа на Аурора е шеснаесеттиот роденденската.Maleficent е врз основа на злото самовила кума карактер во Чарлс Перо е бајка "Заспаната Убавица", Инспириран од страна на Дизни Змеј стои околу 11 инчи висок, што е за 14 инчи долго, основата е околу 8 1/4 инчи во дијаметар.

Особините