.

10 Вати LED Машина Визија Светлина - Прилагодлив Цевка Светлина - 1250 Lumens - 11-25V DC/DC - Безбедна Храна

10 Вати LED Машина Визија Светлина - Прилагодлив Цевка Светлина - 1250 Lumens - 11-25V DC/DC - Безбедна Храна

DEN 1960.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Произведува 625 Lumens додека само цртање 5 Watts.LED светло функционира на 11-25 V AC/DC низок напон.Монтажа за ова ДОВЕДЕ машина светлина е предвидено од страна на две L заградата монтажа табови.Вклучува 5' 16/3 SOOW води w/ тапи сечат краевите од двете влезни и излезни страни на тела.На WDL-6-IPS-LED-1224 низок профил, LED светло од Ларсон Електроника е компактен luminary наменета за машинска визија апликации.Овој низок напон машина емитира светлина вкупно 625 за време на работата со боја температура оценка од 5 000 K.Оваа LED светло се одликува со прилагодливи површината планината и изградени на CNC палка алуминиум со поликарбонат леќа и двојно о-прстен заптивка што го прави идеален за мијат надолу и храна услуга апликации.На 5-вати експлозија доказ LED светло функционира на 11-25 V AC/DC низок напон.За време на работата на единицата емитира 625 на бела светлина, со боја температура оценка од 5 000 K.На WDL-6-IPS-LED-1224 се мијат надолу и канализација средини.Оваа единица носи IP67 водоотпорен оценка која обезбедува заштита од ограничен ingress од прашина, нечистотија, масло и целосна заштита од вода директно се прска на висок притисок.Без стакло собранието донесува на оваа единица совршено се вклопуваат за храна услуга машина системи.Овие машина визија LED светла се опремени со 5" 16/2 SOOW врвца содржи стандардни две-жица (позитивни/негативни) поврзување конфигурација.Овие се мијат надолу светлата се универзални напон способни да работат на AC/DC напон од 11-25 volts за машинска визија системи.Монтажа за ова ДОВЕДЕ машина светлина е предвидено од страна на две L заградата монтажа табови кои им дозволуваат на операторите на планината светлината на рамни површини.Откако монтирани на WDL-6-IPS-LED-1224 може да се прилагоди 180 и заклучи на своето место преку крајот капа поставите завртки.Целиот собранието тежи 5 lb и мерки 11 долго 3.25" широк и 4.5" високи што го прави идеален за монтирање во области каде просторот е ограничен и низок профил тела е потребно.

Особините