.

LIXFDJ 3pcs/Set Игла Точка Puller за Притисок Колосек,Caliper Главата Отстранување Поправка Алатка,0.7/1/1.2 mm/25

LIXFDJ 3pcs/Set Игла Точка Puller за Притисок Колосек,Caliper Главата Отстранување Поправка Алатка,0.7/1/1.2 mm/25

DEN 1293.60

Износот
Во форма достапна за нарачката

Тоа е релативно стабилна кога покажувачот се извади,и тоа нема да го оштети центарот на оската на притисок колосек.Покажувачот pullout алатка при одредување на притисок колосек,особено за прецизност притисок колосек.Изработени од нерѓосувачки челик за издржливост.Применливи спецификација : дијаметар на врвот на игла на притисок мерач : 0.7,1.0,1.2(mm).Парична казна изработка и долг животен век.Опис : -Покажувач pullout алатка при одредување на притисок колосек,особено за прецизност притисок колосек.-Тоа е релативно стабилна кога покажувачот се извади,и тоа нема да го оштети центарот на оската на притисок колосек.Применливи спецификација : дијаметар на врвот на игла на притисок мерач : 0.7,1.0,1.2(mm).-Изработени од нерѓосувачки челик за издржливост.-Парична казна изработка и долг животен век.Спецификација : -Материјал : не ' Рѓосувачки челик-мерач на Притисок игла puller се справи со игла должина : 5.6 cm;дијаметар : 3.3 cm-Мерен опсег : разни притисок мерачи(MPa)-Употреба : Кога оперативни,направи игла менгеме малку надвор,вметнување на покажувачот ракав од страна на страна,а потоа се држи на игла седиште за да бирате,држете го со левата рака,и да се сврти на завртката на левата рака со десната рака.На покажувачот се движи нагоре и постепено се повлекува на игла ракав исклучување на вратило.Притоа покажувачот на отстранување се спроведува со лесно.Пакетот Вклучува : 3 Парчиња притисок мерач игла puller Note : дозволете малку разликата се должи на рачно мерење.

Особините

The diameter of the top needle of the pressure gauge:
0.7,1.0,1.2(mm).