.

Heyiarbeit ЕЛ-2P Обратно Полнење преку USB Кабел за РК Автомобил 7.2 V 250mA Ni-МЗ Ni-CD Батеријата 2 парчиња

Heyiarbeit ЕЛ-2P Обратно Полнење преку USB Кабел за РК Автомобил 7.2 V 250mA Ni-МЗ Ni-CD Батеријата 2 парчиња

DEN 213.36

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Димензија】 -Приклучок тип : ЕЛ-2 P; Одговара за : 7.2 V Ni-МЗ Ni-CD батерија;Intput : DC 5 V ; Излез : 250 MA. 【Материјал】 -На полнење кабел е составен од пластика, електронски делови, и метал.Таа користи одлични суровини и троши помалку енергија. 【Карактеристики】-На полнење преку USB кабел е USB Игра полнење кабел USB полнач, погоден за Ni-МЗ Ni-CD, полнење на батеријата преку USB порта. 【Функција】-На полнење кабел користи smart IC заштита коло за да се спречи overcharge, прекуструјна, и overvoltage.Тоа може да се обезбеди добар полнење заштита за вашата батерија. 【Апликација】 -дата кабел е погоден за Ni-МЗ Ni-CD батеријата терминали, звучници, безжични играчки и други далечински управувач летало полначи.Батерија USB Конектор за Кабел Технички Параметри : Боја : Black Plug Тип : ЕЛ-2 PIntput напон : DC 5 VOutput напон : 7.2 VOutput струја : 250 MADescription : 1. Црвена боја на индикаторот за да се покаже на полнење држава.2. Ова е USB Игра Полнење Кабел USB Полнач, за Ni-МЗ Ni-CD Батеријата.3. Сосема нов и висок квалитет, заштита од преоптоварување, overvoltage заштита.Пакет Content2 Pcs x Батеријата со USB Полначот Cable Note : ве Молиме обрнете внимание на големината пред купување, бидете сигурни дека нашиот производ е токму она што го сакате.

Особините