.

DJASM Бинокуларна Стерео Микроскоп Индустриски Стерео Микроскоп Врвот LED Осветлување Мобилен Телефон PCB Лемење Поправка Алатка (Боја : Бела, Големина : 20X и 40X)

DJASM Бинокуларна Стерео Микроскоп Индустриски Стерео Микроскоп Врвот LED Осветлување Мобилен Телефон PCB Лемење Поправка

DEN 14827.92

Износот
Во форма достапна за нарачката

Стерео микроскоп за дома или во училница користење им овозможува на студентите и хобисти да изврши увид на биолошки примероци, карпи, поштенски марки, накит и големи примероци во кои се бара предавање или манипулација.Бинокуларна гледање главата со пар на widefield eyepieces, прилагодлив interpupillary растојание, и склоност да се поедностави гледање за младите корисници.Цели обезбеди ниска зголемување и подолго фокусна должина за инспекција на големи примероци.Матирано плоча дозволува светлината да помине низ од подолу со транспарентни примероци, и фаза клипови се обезбеди примерок за време на гледање.Артикулирани Слободни Бинокуларна Главата Решетката и Крило Крупен Фокус Механизам Со Лизга Спојки и Напнатост Прилагодување.Стерео микроскоп за дома или во училница користење им овозможува на студентите и хобисти да изврши увид на биолошки примероци, карпи, поштенски марки, накит и големи примероци во кои се бара предавање или манипулација.Бинокуларна гледање главата со пар на widefield eyepieces, прилагодлив interpupillary растојание, и склоност да се поедностави гледање за младите корисници.Цели обезбеди ниска зголемување и подолго фокусна должина за инспекција на големи примероци.Матирано плоча дозволува светлината да помине низ од подолу со транспарентни примероци, и фаза клипови се обезбеди примерок за време на viewing Articulated Слободни Бинокуларна Главата Решетката и Крило Крупен Фокус Механизам Со Лизга Спојки и Напнатост Прилагодување.Спецификација : Точка Име : бинокуларна стерео microscope Material : metal Wide Областа Окуларот : WF10 XTotal Зголемување : 40 X, 20 X и 40 X, или 20 X и 30 X и 40 XObjective : 4 X, или 2 X и 4 X, или 2 X и 3 X и 4 XEyepiece Монтажа Големина : 30.5 mm Interpupillary Растојание : 55-75mm (2.17"-2.95"), 45 степен inclined Stage : 60mm црно и бело е реверзибилна фаза plate Diopter Прилагодување : +/-5dp Microscope Структура : upright Working Растојание : 2 X-81mm (3.19"), 3 X-61mm (2.4"), 4 X-57mm (2.24")Осветлување : топ халоген светилка illuminated Power Набавка : 110 V (220 V исто така е достапен, ве молиме контактирајте ме)Артикулирани Слободни Бинокуларна Head Net Тежина : околу 2400 g Package се Вклучени : микроскоп*1 If имате било какви прашања во врска со производ, ве молиме контактирајте ме, ние ќе ве контактираме во рок од 24 часа и да ви даде задоволителен одговор.Биолошките микроскоп погоден за училишта, лаборатории, дома образование и истражувања, итн.

Особините

Item Name:
binocular stereo microscope
Material:
metal
Wide Field Eyepiece:
WF10X
Total Magnification:
40X, 20X and 40X, or 20X and 30X and 40X
Objective:
4X, or 2X and 4X, or 2X and 3X and 4X
Eyepiece Mounting Size:
30.5 mm
Interpupillary Distance:
55-75mm (2.17-2.95), 45 degree inclined
Stage:
60mm black and white reversible stage plate
Diopter Adjustment:
+/-5dp
Microscope Structure:
upright
Working Distance:
2X-81mm (3.19), 3X-61mm (2.4), 4X-57mm (2.24)
Illumination:
top halogen lamp illuminated
Power Supply:
110V (220V is also available, please contact me)
Articulated Free Binocular Head :
Net Weight:
about 2400 g
Package Included:
microscope*1 :
If you have any questions about the product, please contact me, we will contact you within 24 hours and give you a satisfactory answer. :
The biological microscope suitable for schools, laboratories, home education or research, etc. :