.

X-DREE 8#-32 Јаглероден Челик Serrated Хексадецимален Страната Заклучување Ореви 50pcs(8# -32 Tuercas де bloqueo де brida hexagonales dentadas де acero ал carbono 50pcs

X-DREE 8-32 Јаглероден Челик Serrated Хексадецимален Страната Заклучување Ореви 50pcs(8 -32 Tuercas де bloqueo де brida

DEN 273.36

Износот
Во форма достапна за нарачката

Тема Големина : 8#(Г); Име На Производ : Хексадецимален Страната Орев; Материјал : Јаглероден Челик.Тежина : 113g; Пакет Содржина : 50(+/-2%)компјутери x Хексадецимален Прирабница и Орев.Главната Боја : Сребро Тон; Висина : 5mm/0.2"(Вкупно.Висина).Хексадецимален Големина : 9mm/0.35"(Хексадецимален.Ширина); Страната Дијаметар : 12mm/0.47"(Tamaño del hexágono : 9 mm / 0.35' '(Ancho del хексадецимален.); Diámetro де ла brida : 12 mm / 0.47' '.Оценка : 4.8; Конец Грофот : 32(Grado : 4.8; Numero де hilos : 32. 8#-32 Јаглероден Челик Serrated Хексадецимален Страната Заклучување Ореви 50pcs A страната орев е лешник кое има широк страната на едниот, кој дејствува како интегрирана, не се врти за миење.Ова служи да се дистрибуираат притисок на орев над дел се обезбедени, намалување на брзината на оштетување на дел и што го прави помалку веројатно да се олабави како резултат на нерамна за прицврстување на површината.На страната може да се serrated да обезбеди дел за акција.На serrations се аглеста како што тие се задржи на нут од ротирачки во насоката во која би се олабави орев.Поради serrations тие не можат да се користат со миење или на површини кои не можат да се изгребани.На serrations помогнат во избегнување на вибрации на орев и се зголеми држи моќта на орев.00 Description во Spanish8 # -32 Tuercas де bloqueo де brida hexagonales dentadas де acero ал carbono 50pcs Tamaño де ла rosca : 8 # (Г); Nombre del producto : Tuerca де brida хексагонална; Материјал : Acero ал carbono Peso : 113 g; Contenido del paquete : 50 (+/- 2%) компјутери x Tuerca хексагонална един reborde Color директорот : tono plateado; Altura : 5 mm / 0.2' '(Вкупно.Висина) Tamaño del hexágono : 9 mm / 0.35' '(Ancho del хексадецимален.); Diámetro де ла brida : 12 mm / 0.47' 'Grado : 4.8; Numero де hilos : 32.

Особините