.

ThermoPro TP157 Hygrometer Затворен Термометар за Дома, Дигитални Соба Термометар со Температура Влажност Сензор за Стакленички Канцеларија Визбата

ThermoPro TP157 Hygrometer Затворен Термометар за Дома, Дигитални Соба Термометар со Температура Влажност Сензор за Стакленички

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Точни Читања & Брзо Освежете го Оценувате : Температурата и влажноста на воздухот се следи е многу прецизна со ±1℉/℃ и ±2%-3%RH, и освежува секој 10-ти за да се обезбеди на повеќето точни информации за да го прилагодите вашиот humidistat.Лесен-за-читање Цифрен Екран : Влажност сензор на температура на карактеристики на исчистите екранот спакувани во мало тело што ви овозможува да ги видите читања од различни агли и на долго растојание.Долготрајна Батерија Технологија : Куќа термометар користи најновата ултра ниска потрошувачка на екранот за да го продолжи животниот век на батеријата до 18-24 месеци и ви помага да заштедите пари и време на батерии.Лицето Икона Удобност Индикатор : Smart термометар има три лицето икони кои укажуваат на суво/удобност/влажни брзо да ве информира за воздух услови за подобро да ја заштитите вашата кожа и здравје.Smart Дизајн за да се Зголеми Просторот : Ѕид термометар е дизајниран со tabletop стојат, магнетни назад, виси дупка.Место мини hygrometer каде дури и во мали простори како што се humidor, инкубатор и фрижидер.Дома термометар ви овозможува лесно следење на температурата, влажноста на воздухот во реално време и да ја направат соодветни приспособувања.Соодветна внатрешна влажност контрола се корисни за кожата, алергенсите и други здравствени проблеми.Со висока прецизност читање и широк опсег на мерење, биро термометар е совршен термометар за собна температура, влажност да ви даде најдобри услови за живеење.Исто така, се достапни како соба термометар за бебе бебе соба, кутија цигари, фрижидер, стаклена термометар и повеќе.

Особините